FacebookGoogle+

BMZ Poland i SolTech Service stworzą magazyn energii

Wyspecjalizowana w produkcji baterii litowo-jonowych i systemów magazynowania energii gliwicka firma BMZ Poland oraz wrocławska spółka SolTech Service wspólnie stworzą rozwiązania, dzięki którym będzie można nie tylko wytwarzać i magazynować energię, ale i zarabiać na jej udostępnianiu.

Na rynku dostępne są już wszelkie technologie niezbędne do utworzenia w pełni funkcjonalnego magazynu energii. Razem z naszym partnerem, firmą SolTech Service, który jest dystrybutorem sprzętu m.in. dla instalacji fotowoltaicznych, możemy zaoferować całościowe rozwiązanie łącznie z montażem systemu magazynowania energii – wyjaśnia kierownik sprzedaży magazynów energii w BMZ Poland Maciej Gajda.

Chodzi o magazynowanie energii pochodzącej z odnawialnych źródeł – np. wiatrowych czy fotowoltaicznych. Dzięki inwestycji w system magazynowania „zielonej” energii użytkownicy zyskają niezależność energetyczną, a przy tym będą mogli zarabiać na komercyjnym udostępnianiu gromadzonego prądu. Przyjęta w ub. roku ustawa o rynku mocy dała możliwość otrzymywania wynagrodzenia nie tylko za sprzedaż energii, ale również za gotowość do jej dostarczenia.

Posiadająca fabrykę w Gliwicach Grupa BMZ działa na rynku inteligentnych systemów zasilania i magazynowania energii opartych o technologię litowo-jonową. Niedawno firma opracowała system magazynowania energii przeznaczony do gospodarstw domowych, małych i średnich firm oraz niewielkich zakładów produkcyjnych. SolTech Service Telecom zajmuje się m.in. monitoringiem energetycznym obiektów oraz poprawą efektywności energetycznej budynków.

Stworzony w Gliwicach system ESS X (Energy Storage Systems X) daje możliwość taniego magazynowania energii słonecznej w ciągu dnia, by później wykorzystać ją w domu czy firmie. Twórcy tego rozwiązania wskazują, iż jest to odpowiedź na trwający rozkwit systemów fotowoltaicznych, wpisujących się w globalny trend rewolucji energetycznej. System ma większą pojemność (ponad 10 kWh) niż wcześniejsze modele, przy tej samej objętości i wadze.

Polska filia BMZ zatrudnia obecnie ponad 800 pracowników. Dostarcza baterie do elektronarzędzi, narzędzi ogrodniczych, autobusów elektrycznych, rowerów, skuterów elektrycznych, aplikacji medycznych i innych produktów. Oprócz prowadzenia produkcji, BMZ Poland także projektuje i rozwija baterie oraz inne rozwiązania w swoim dziale badań i rozwoju.
(PAP)

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas