FacebookGoogle+

Targi Light + Building 2018 odwiedziło 220 tys. osób

Light + Building to wiodące na świecie wydarzenie dla branży oświetlenia, elektrotechniki i automatyki. W 2018 roku impreza
po raz kolejny potwierdziła swoją rangę. Targi odbyły się
w dniach 18-23 marca we Frankfurcie nad Menem.

W targach Light + Building wzięło udział 2 714 wystawców z 55 krajów. Polskę reprezentowało prawie 90 podmiotów. Przedsiębiorstwa z naszego kraju coraz bardziej doceniają potencjał frankfurckiego wydarzenia. W edycji targów Light +Building 2016 brały udział 64 firmy z Polski.
Ekspozycję we Frankfurckim Centrum Targowym obejrzało ponad 220 tys. zwiedzających. Na wystawie pokazano najnowsze produkty, rozwiązania i trendy w dziedzinie oświetlenia technicznego, dekoracyjnego i LED, okablowania, instalacji elektrycznych i energooszczędnych, systemów ogrzewania elektrycznego, zasilania, zabezpieczeń przemysłowych i alarmowych, systemów zarządzania obiektami, klimatyzacją i wentylacją, systemów ochrony przed promieniowaniem słonecznym, automatyzacji parkingów, wind, ruchomych schodów i chodników itp.

W międzynarodowym gronie
Po raz kolejny zwiększyła się liczba uczestników Light + Building z zagranicy: 70% wystawców i 52% odwiedzających pochodziło z innych krajów niż Niemcy. Największą grupę zagranicznych odwiedzających stanowili specjaliści z Chin, Włoch, Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Belgii. Duży wzrost liczby odwiedzających odnotowano z krajów takich jak Federacja Rosyjska, Indie, Finlandia, Korea i Ukraina.

Forum Intersec 2018
Jednym z głównych wydarzeń towarzyszących targom było Forum Intersec 2018. Spotkanie zgromadziło 650 ekspertów z sektorów technologii bezpieczeństwa i usług budowlanych. Podczas forum dyskutowano przede wszystkim o przyszłości. Głównym tematem była technologia bezpieczeństwa sieciowego.

Luminale
Równolegle z targami odbyło się Luminale, Biennale Sztuki Oświetleniowej i Urbanistyki we Frankfurcie i Offenbach. Imprezę zrealizowano według nowej koncepcji, obejmującej 149 projektów, instalacji świetlnych, pokazów i dyskusji w pięciu kategoriach – Sztuka, Wspólnota, Studia, Rozwiązania i Lepsze Miasto. W wydarzeniach w ramach Luminale wzięło udział około 240 tys. osób. Szczególnie popularny był Light Walk w centrum Frankfurtu. Dziewiąta edycja festiwalu została połączona z debatą na temat wyzwań miejskich w XXI wieku.

Messe Frankfurt
Messe Frankfurt to największy na świecie organizator targów, kongresów i wydarzeń z własnymi terenami wystawienniczymi. Firma zatrudnia ponad 2 500 pracowników w około 30 lokalizacjach, generując roczną sprzedaż na poziomie 661 mln euro. Siedziba Messe Frankfurt znajduje się we Frankfurcie nad Menem, a właścicielem przedsiębiorstwa jest miasto Frankfurt (60%) i państwo Hesja (40%).

 

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas