Facebook

Rittal na targach „The Smarter E” 2018

20-22 czerwca na targach branży energetycznej „The smarter E” w Monachium Rittal pod hasłem „Systemowa perfekcja” zaprezentuje nowy system szaf pełnogabarytowych VX25. System ten ułatwia integrację elektroniki mocy i elektroniki sterującej w systemach przetwornic w fotowoltaice, rozwiązaniach do magazynowania energii oraz infrastrukturze dla elektromobilności.

Nowy system szaf pełnogabarytowych VX25 firmy Rittal jest pierwszym systemem szaf sterowniczych w całości opracowanym na podstawie wymogów większej wydajności w budowie aparatury sterowniczej i rozdzielczej oraz łańcuchów wartości w Przemyśle 4.0. Hasło „Systemowa perfekcja” oznacza diametralny wzrost innowacyjności, który stał się możliwy dzięki szerokiej wiedzy i doświadczeniu oraz dialogowi z klientami. VX25 oferuje maksymalną jakość i ciągłość danych, mniejszą złożoność i oszczędność czasu, a także bezpieczeństwo montażu. O wysokim poziomie innowacyjności systemu najlepiej świadczy ponad 25 zgłoszonych praw ochronnych.

Zakres zastosowania produktów Rittal w ponadsektorowych technologiach energetycznych zostanie zaprezentowany na targach „The smarter E” w Monachium w formie praktycznych rozwiązań w fotowoltaice (PV), magazynowaniu energii oraz infrastrukturze elektromobilności.

Rozwiązania dla fotowoltaiki

Komponentom instalacji fotowoltaicznej stawiane są restrykcyjne wymagania. Istnieje potrzeba wprowadzenia rozwiązań dostępnych na całym świecie, z międzynarodowymi aprobatami (takimi jak UL), wysokim poziomem ochrony przed wpływem warunków otoczenia oraz z możliwością maksymalnie łatwej i szybkiej zabudowy wnętrza. W ramach swojego systemu obudów outdoor Rittal przedstawi dwa warianty do montażu falowników centralnych: jeden przeznaczony do zastosowań w ekstremalnych warunkach otoczenia (stal nierdzewna, aluminium, podwójne ścianki, kategoria korozyjności C4-H/C5-M według EN ISO 12944), drugi – w warunkach umiarkowanych (blacha stalowa, pojedyncze ścianki, kategoria korozyjności C3).

Systemy fotowoltaiczne: w ramach swojego systemu obudów outdoor Rittal przedstawi dwa warianty do montażu falowników centralnych – jeden wariant do ekstremalnych warunków otoczenia, drugi do warunków umiarkowanych

Rittal zaprezentuje również małe obudowy PK z poliwęglanów i kompaktowe KS z tworzyw sztucznych, które – podobnie jak solidne obudowy outdoor – idealnie nadają się do ochrony sterowników systemów solarnych oraz kabli prądowych z modułu PV.

Dzięki nowemu interfejsowi IoT, Rittal stwarza ponadto podstawę do optymalnej integracji klimatyzatorów i chillerów serii Blue e+, zgodnie z ideą Przemysłu 4.0. Tym samym możliwa staje się pełna komunikacja od czujnika aż po chmurę oraz integracja z nadrzędnymi systemami zarządzania energią lub monitorowania, co z kolei pozwala na obniżenie kosztów związanych z eksploatacją systemów klimatyzacji oraz zoptymalizowanie procesu konserwacji. Interfejs IoT otwiera również drogę do nowych aplikacji i inteligentnych usług serwisowych (Smart Maintenance).

Portfolio Rittal dla magazynowania energii

Standaryzowane, wzajemnie dopasowane i dostępne na całym świecie komponenty z portfolio Rittal znajdują także zastosowanie przy budowie infrastruktury służącej magazynowaniu energii. Zakres oferty rozciąga się od pojedynczych szaf aż po kompletne rozwiązanie kontenerowe. Integratorzy systemów oraz konstruktorzy urządzeń otrzymają rozwiązania w dziedzinie mechaniki, rozdziału mocy i klimatyzacji z jednego źródła – jedynym warunkiem jest zintegrowanie modułów baterii.

Jako dowód swoich kompetencji związanych z rozwijającym się rynkiem magazynowania energii, Rittal zaprezentuje szafę bateryjną Tesvolt, która bazuje na obudowie zewnętrznej przeznaczonej do ekstremalnych warunków otoczenia oraz na zewnętrznym wymienniku ciepła. Szafa bateryjna Tesvolt doskonale sprawdzi się w przypadku zabezpieczania funkcji buforowych w infrastrukturze stacji ładowania pojazdów elektrycznych, istnieje również możliwość jej rozbudowy na bazie VX25 o półki do dużych obciążeń (aplikacja klienta Commeo) oraz o systemy 19″.

Magazynowanie energii: zakres oferty rozwiązań Rittal rozciąga się od pojedynczych szaf aż po kompletne rozwiązanie kontenerowe

E-mobilność: bezpieczna obudowa do stacji ładowania

Na targach „The Smarter E” 2018 Rittal zademonstruje także swoje kompetencje jako partner systemowy w zakresie obudów dla infrastruktury elektromobilności. Podczas imprezy spółka przedstawi koncepcję obudowy do stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Propozycja ta gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo dla elektroniki, ochronę przed wandalizmem i jest odpowiednia do zastosowań zewnętrznych.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas