FacebookGoogle+

Prysmian sfinalizował przejęcie General Cable

Na początku czerwca Grupa Prysmian – największy producent kabli i przewodów na świecie – sfinalizowała transakcję przejęcia General Cable – numeru cztery na światowym rynku kablowym.

Zgodnie z warunkami umowy o połączeniu zawartej między stronami w dniu 3 grudnia 2017 r., Prysmian nabył wszystkie dostępne akcje zwykłe General Cable płacąc po 30 USD za akcję w gotówce. Oznacza to, że wartość transakcji wyniosła około 3 mld USD. Po zakończeniu przejęcia General Cable stała się spółką prywatną, dlatego nie będzie ona notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE) ani na żadnym innym rynku publicznym.

Prysmian liczy, że połączenie pozwoli jej na uzyskanie efektów synergii i obniżenie kosztów, m.in. w ramach polityki zakupowej, oszczędności kosztów ogólnych i optymalizacji produkcji. Dzięki fuzji grupa zanotuje także skokowy wzrost sprzedaży. W 2017 roku łączne przychody obu podmiotów wyniosły około 11,2 mld USD, z czego obroty Grupy Prysmian były na poziomie 7,9 mld euro, natomiast General Cable ponad 3,8 mld USD (około 3,3 mld euro).

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas