FacebookGoogle+

EDF zapłaci karę za zbyt małą ilość inteligentnych liczników

Brytyjski oddział francuskiego koncernu energetycznego EDF musi zapłacić karę, ponieważ na czas nie zrealizował założonej liczby instalacji inteligentnych liczników.

Brytyjski regulator rynku energetycznego Ofgem nałożył na EDF karę w wysokości 350 tys. funtów za niezrealizowanie ubiegłorocznego celu montażu określonego wolumenu inteligentnych liczników. Z wywiązaniem się z planu EDF spóźnił się o miesiąc, co nie uchroniło go od nałożenia kary finansowej.

Ofgem informuje, że działający na brytyjskim rynku energetycznym dostawcy energii muszą instalować co roku określoną liczbę inteligentnych liczników, a do marca br. zamontowali już 11 milionów takich urządzeń. Zgodnie z brytyjskim prawem duzi dostawcy energii, posiadający ponad 250 tys. klientów, muszą co roku przedstawiać plany wymiany liczników. Plany te nie są jednak podawane do publicznej wiadomości.

Wiadomo, że pieniądze z opłaty wniesionej przez EDF trafią do powołanego przez Ofgem funduszu tzw. Energy Savings Trust, z którego finansowane są m.in. innowacje w obszarze obsługi odbiorców energii, które mają służyć poprawie efektywności energetycznej.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas