FacebookGoogle+

CAF nowym inwestorem Solarisa

Trwający od kilku miesięcy proces poszukiwania inwestora dla Solarisa, wszedł w nowy etap. 2 lipca firma podpisała z hiszpańską grupą CAF umowę, która pozwala na dalsze negocjowanie szczegółów transakcji. Dalsze informacje na ten temat Solaris przekaże w najbliższych tygodniach.

Firma CAF to hiszpański producent, z ponad 100-letnią historią, notowany na hiszpańskiej giełdzie. Przedsiębiorstwo zajmuje się projektowaniem, produkcją, utrzymaniem i dostawą taboru kolejowego oraz pojazdów szynowych, w obszarze jego aktywności leżą także najnowsze rozwiązania dla transportu miejskiego w tym e-mobilność. Produkty grupy CAF operują na całym świecie m.in.: w Europie, USA, Ameryce Południowej, Azji (Indie czy Japonia) oraz w krajach Afryki Północnej.

Inwestycja CAF w Solarisa jest potwierdzeniem realizacji naszej wizji wzrostu i otwiera nowe, strategiczne rynki dla CAF. Razem z Solarisem stworzymy lidera w zakresie rozwiązań miejskiej mobilności wykraczających poza pojazdy szynowe, szczególnie w segmencie elektromobilności. Chcemy nadal wykorzystywać i rozwijać markę Solaris, a także zachować jej polski charakter – oznajmia Andrés Arizkorreta, prezes i dyrektor generalny CAF.

Solaris
Założona w 1996 roku, przez Solange i Krzysztofa Olszewskich, firma Solaris Bus & Coach zatrudnia obecnie 2,3 tys. osób w swoich zakładach produkcyjnych w Bolechowie koło Poznania i w Środzie Wielkopolskiej. Firma produkuje tradycyjne autobusy spalinowe jak również pojazdy z napędem alternatywnym w tym: autobusy hybrydowe, elektryczne, z wodorowym ogniwem paliwowym i na CNG. Pojazdy marki Solaris obecne są w 32 państwach w ponad 700 miastach. Spółka jest m.in. największym producentem trolejbusów w Europie i europejskim liderem autobusów elektrycznych (pod względem liczby dostarczonych pojazdów).

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas