Facebook

Reichle&De-Massari od 25 lat w Polsce

Spółka Reichle&De-Massari Polska powstała w 1993 roku, jako firma córka szwajcarskiej firmy Reichle&De-Massari AG, wiodącego na rynkach światowych producenta systemów okablowania strukturalnego i telekomunikacyjnego. W tym roku R&M Polska obchodzi jubileusz 25-lecia działalności w naszym kraju. Z tej okazji 25 maja w warszawskiej siedzibie firmy odbyło się uroczyste spotkanie. 

Przez 25 lat działalności firma R&M Polska dzięki swoim innowacyjnym rozwiązaniom sukcesywnie zdobywała rynek krajowy. Produkty i systemy R&M stosowane są przez operatorów sieci, w budynkach biurowych i mieszkalnych, w centrach przetwarzania danych oraz w obiektach przemysłowych i użyteczności publicznej. Oferowane przez spółkę nowatorskie produkty są w stanie sprostać przyszłym wymaganiom klientów, a tym samym stanowią bezpieczną inwestycję na lata. Przykłady realizacji firmy w Polsce, to: lotnisko Kraków – Balice, budynek biurowy Spire w Warszawie, budynek Beyond w Poznaniu, Stadion Narodowy PGE Arena w Warszawie, Stadion w Gdańsku i Wrocławiu i wiele innych.

Spotkanie jubileuszowe

W spotkaniu z okazji jubileuszu 25-lecia Reichle&De-Massari Polska wzięło udział ponad 100 zaproszonych
gości, w tym przedstawiciele zarządu szwajcarskiej spółki: Peter Reichle, Martin Reichle, Michel Riva, Ambasador Szwajcarii oraz przedstawiciele szwajcarskiej Ambasady i Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej, dziennikarze z branżowych pism a także pracownicy firmy Reichle&
De-Massari Polska, Reichle&De-Massari Produkcja. Uroczystość Jubileuszowa odbyła się w siedzibie firmy, przy
ul. Farbiarskiej w Warszawie.
Pierwszym punktem wydarzenia było zwiedzanie linii technologicznych w fabryce oraz prezentacja gotowych rozwiązań w showroomie. Następnie Andrzej Zagólski – prezes R&M Polska opowiedział o początkach dynamicznej i nowoczesnej firmy oraz nakreślił historię działalności przedsiębiorstwa w Polsce.
Kolejnym etapem spotkania były warsztaty prowadzone przez specjalistów R&M, dotyczące montażu spersonalizowanych kabli krosowych. Po szkoleniu przewidziano czas na sesję pytań i odpowiedzi, rozmowy kuluarowe oraz wywiady, z udziałem prezesa Andrzeja Zagólskiego oraz Wojciecha Lisa – Product Managera R&M Polska. Zwieńczeniem wydarzenia było uroczyste dzielenie Firmowego Tortu Jubileuszowego – symbolu 25-letniej obecności Reichle &De-Massari
na polskim rynku.

Technologie

Od początku swojego funkcjonowania w Polsce Reichle &De-Massari oferuje nowoczesne, obliczone na rozwój swoich klientów produkty. Wśród najważniejszych rozwiązań udostępnianych obecnie przez firmę warto wymienić:

Netscale i złącza LC QR / MPO QR

Netscale to kompletne rozwiązanie dla środowiska Data Center służące do dystrybucji wysokowydajnych łączy danych w oparciu o technikę światłowodową. Produkt łączy w sobie innowacyjny system porządkowania kabli światłowodowych przy bardzo dużej gęstości portów z automatycznym monitorowaniem połączeń. Netscale pozwala na znaczącą oszczędność miejsca w szafach 19”. Przy wykorzystaniu złącza typu LC Duplex lub MPO, możliwe jest uzyskanie poziomu zagęszczenia do 120 portów bez monitorowania lub 90 z funkcją monitorowania na jedną jednostkę wysokości w stelażu 19”.

R&MinteliPhy – inteligentne zarządzanie infrastrukturą

R&MinteliPhy to narzędzie dla administratorów sieci. System składa się z modułu oprogramowania oraz osprzętu do monitorowania montowanego na panelach krosowych. Rozwiązanie pozwala kontrolować i zarządzać infrastrukturą fizyczną całkowicie automatycznie. Zostało opracowane tak, aby mogło funkcjonować bez użycia specjalnych kabli i paneli krosowych. R&MinteliPhy daje możliwość planowania, wykorzystania przestrzeni w serwerowni oraz pozwala kontrolować stan wszystkich portów miedzianych i światłowodowych. Dokumentacja tworzona jest automatycznie a oprogramowanie generuje raporty i alarmy informujące o wszelkich zmianach.

Złącza E-2000

Komponenty E-2000 są dostępne na rynku od wielu lat. Dzięki swoim właściwościom mechanicznym i optycznym znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie najważniejsze jest zapewnienie stabilnego, wysokowydajnego łącza światłowodowego, m.in. w telekomunikacji oraz centrach przetwarzania danych, gdzie zapewnienie dostępności usługi jest priorytetem.

Technologia IDC

IDC (Insulation Displacement Contact) to metoda łączenia żyły miedzianej kabla instalacyjnego w komponentach końcowych, takich jak np. gniazdo RJ45. Stabilność połączenia jest wynikiem działania dużych sił na najmniejszy z obszarów przewodnika, co z kolei tworzy efektywny obszar styku. Styki są gazoszczelne i pyłoszczelne. Metoda IDC jest wykorzystywana przez producentów okablowania strukturalnego, ale R&M stosuje ją również do produkcji kabli krosowych.

Wartości marki

Fundamentalne wartości marki R&M to jakość, nowatorstwo i skupienie uwagi na potrzebach klienta. Używany przez firmę system zarządzania jakością zapewnia stałe doskonalenie produktów, usług i procesów. Sukces marki opiera się na stosowaniu najlepszych szwajcarskich standardów, zaangażowaniu w kwestię kontroli jakości oraz dbaniu o kwalifikacje i bogatą wiedzę fachową pracowników.

 

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas