FacebookGoogle+

Elektryki na wynajem w Siedlcach

Do końca lipca w Siedlcach stanie pięć ładowarek samochodów elektrycznych. Budowa infrastruktury ładowania „elektryków” to część pilotażowego projektu związanego z uruchomieniem w mieście usług car-sharingu. Pierwszą ze stacji postawiono przy Urzędzie Miasta. Projekt realizowany jest przez PGE Nowa Energia z Grupy PGE.

Spółka postawi ładowarki, dostarczy pięć samochodów elektrycznych (na ich dostawę zostanie rozpiany przetarg) oraz uruchomi system IT do zarządzania car-sharingiem. Ponadto opracuje model biznesowy usługi i poprowadzi działalność biznesową usługi w przyszłości. Pokryje też koszty przyłączenia stacji ładowania do sieci elektroenergetycznej oraz wystąpi formalnie z wnioskiem o przyłączenie stacji do sieci dystrybucyjnej. Operatorem systemu wynajmu elektrycznych samochodów będzie Przedsiębiorstwo Energetyczne z Siedlec.

Pilotaż car-sharingu w Siedlcach ma na celu sprawdzenie jak taka usługa przyjmie się w średniej wielkości mieście, zarówno pod kątem systemu ładowania e-aut, jak i ich wypożyczania. Uruchomienie pilotażu zaplanowano na trzeci kwartał, potrwa on co najmniej pół roku. Koszt wynajmu „elektryka w ramach pilotażu oszacowano wstępnie na 1-1,5 zł za minutę. Miejsce odstawienia pojazdu ureguluje aplikacja, która będzie też naliczała większe opłaty za użytkowanie samochodu poza granicami Siedlec.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas