Facebook

Interfejsy serwisowe FrontCom Vario – nowe podwójne ramki w ofercie

Montowane na obudowach szaf sterowniczych interfejsy serwisowe chroniące przed nieupoważnionym dostępem, umożliwiają przeprowadzanie szerokiego zakresu prac diagnostycznych i serwisowych w trakcie eksploatacji systemu i skutecznie zwiększają dostępność i wydajność instalacji. Interfejsy serwisowe FrontCom Vario frimy Weidmüller zapewniają technikom szybki dostęp do elementów sterujących w szafce, bez konieczności otwierania szafy lub oczekiwania na specjalnie upoważniony personel. Jednocześnie znacząco zmniejszają ryzyko niewłaściwego użycia, uszkodzenia sprzętu lub wypadku. FrontCom Vario pozwalają na kombinację funkcji zasilania oraz transmisji sygnałów i danych w jednej ramce, przez co zajmują nie więcej niż połowę miejsca, w porównaniu do interfejsów konwencjonalnych. W ramach modułowego systemu FrontCom Vario dostępnych jest wiele wariantów wkładek, takich jak RJ45, USB, D-SUB, VGA, HDMI, różne gniazda zasilające, wyłączniki różnicowoprądowe RCBO itd. oraz atrakcyjne ramki metalowe i z tworzyw sztucznych. Elementy te pozwalają na skonfigurowanie rozwiązania dostosowanego do indywidualnych wymagań. Dostępnych jest ponad 5 000 kombinacji.

Aktualnie Weidmüller rozszerzył ofertę o ramki o podwójnej szerokości mieszczące do 10 gniazd. Nowe podwójne ramki są kompatybilne z płytkami na wkładki do ramek pojedynczych, dzięki czemu system pozwala na jeszcze większą swobodę konfiguracji. Najważniejsze cechy:

 • elastyczny, modułowy system, kompatybilny z rynkowymi standardami,
 • zajmują o połowę mniej miejsca niż konwencjonalne interfejsy serwisowe,
 • mniejsze koszty instalacji, ponieważ gniazda dla sygnałów, transmisji danych
  i zasilania znajdują się w jednej ramce,
 • wkładki RJ45 według najnowszych standardów kategorii 6A, pozwalające na prędkość transmisji danych do 10 Gbit/s,
 • czytelna identyfikacja dzięki dużym powierzchniom opisowym,
 • opcjonalne ekranowanie poprzez śrubę uziemiającą ramy dla wejść danych
  i sygnałów,
 • ramki zapewniające różny poziom ochrony, np. z kluczem krzywkowym lub kluczem uniwersalnym do szafek sterowniczych,
 • podwójne ramki mieszczące do 10 gniazd.

Firma Weidmüller oferuje także dostępny online, intuicyjny i łatwy w obsłudze graficzny konfigurator FrontCom Vario. Poszczególne elementy wybiera się i umieszcza w wirtualnym interfejsie jednym ruchem myszki, za pomocą funkcją „przeciągnij i upuść”.
www.weidmuller.pl
Link 1: Konfigurator FrontCom Vario
Link 2: Interfejsy serwisowe

 

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas