FacebookGoogle+

System szaf pełnogabarytowych Rittal VX25 – łatwe przejście na nowy system

Nowy system szaf pełnogabarytowych VX25 firmy Rittal wspiera branżę budowy aparatury sterowniczej i rozdzielczej w drodze do idei Przemysłu 4.0. Aby umożliwić konstruktorom urządzeń szybkie i łatwe przejście z systemu szaf sterowniczych TS 8 na nowy, Rittal udostępnił programy narzędziowe online, w tym narzędzie do konwertowania na VX25 dla list części oraz inteligentne narzędzie do selekcji i konfiguracji.

Konstruktorzy aparatury sterowniczej i rozdzielczej, którzy chcą zwiększyć wydajność produkcji i działać zgodnie ze standardami Przemysłu 4.0, potrzebują wysokiej jakości danych konstrukcyjnych. Nowy system szaf pełnogabarytowych VX25 firmy Rittal dostarcza inżynierom wsparcia w postaci kompletnych danych dla wszystkich procesów w ramach łańcucha wartości – od projektu elektrycznego, przez konstrukcję mechaniczną, aż po produkcję. Aby umożliwić przedsiębiorstwom szybkie, łatwe i precyzyjne przejście na nowy system szaf, Rittal udostępnił różne programy narzędziowe online ułatwiające ten proces.

Przewodnik w zamianie na VX25 dla list części, darmowe dane oraz inteligentne narzędzie do selekcji i konfiguracji ułatwią producentom przejście z systemu szaf sterowniczych TS 8 na nowy system szaf pełnogabarytowych VX25Przewodnik w zamianie na VX25 dla list części, darmowe dane oraz inteligentne narzędzie do selekcji i konfiguracji ułatwią producentom przejście z systemu szaf sterowniczych TS 8 na nowy system szaf pełnogabarytowych VX25

Szybkie konwertowanie list części

Narzędzie do konwertowania na VX25 (www.rittal.com/com_en/vx25/index.php?lng=pl) umożliwia błyskawiczne przekształcenie listy części dotychczasowego systemu szaf sterowniczych TS 8 na listy części VX25. Listy części TS 8 z projektów, które mają zostać wykorzystane ponownie, należy jedynie zapisać jako plik programu Excel i metodą „drag & drop” wczytać do aplikacji konwersji. Po wskazaniu aplikacji tylko dwóch kolumn: numerów katalogowych i liczby sztuk, w pliku Excel – za pomocą jednego kliknięcia – użytkownik otrzyma potrzebną listę produktów oraz dopasowanych akcesoriów VX25. Artykuły, które nie mają odpowiednika w systemie VX25, zostaną automatycznie wyświetlone na liście przez program. Gotową listę można łatwo pobrać lub umieścić bezpośrednio w koszyku w celu wysłania zapytania. Istnieje również możliwość wpisywania pojedynczych numerów katalogowych TS 8 w polu wyszukiwarki, aby od razu uzyskać odpowiednie numery katalogowe VX25 i wszelkie dodatkowe informacje o produktach (https://www.rittal.com/com_en/vx25/conversiontool/index.php?lng=pl).

Ponadto konstruktorzy otrzymują wsparcie podczas przejścia z bazujących na TS 8 widoków szaf w 3D na technikę systemową VX25 w projektach Eplan Pro Panel. Zamiana szaf sterowniczych i akcesoriów TS 8 na artykuły VX25 odbywa się w bardzo znacznym stopniu automatycznie.

Przewodnik konwersji na VX25 pozwala na błyskawiczną zamianę dotychczasowego systemu szaf sterowniczych TS 8 na listy części VX25Przewodnik konwersji na VX25 pozwala na błyskawiczną zamianę dotychczasowego systemu szaf sterowniczych TS 8 na listy części VX25

Dane dla wszystkich popularnych systemów CAD

Rittal oferuje możliwości łatwego, bezpłatnego pobierania danych szczegółowych oraz zweryfikowanych danych CAD w ponad 70 formatach, co pozwala na ich elastyczną konwersję we wszystkich popularnych systemach CAD. Za pośrednictwem Eplan Data Portal można wczytywać makra systemu szaf szeregowych VX25 do wykorzystania w inżynierii mechatronicznej za pomocą CAE/CAD i sporządzania widoków 3D szaf sterowniczych w Eplan Pro Panel. Wszystko jest dostępne na stronie www przy każdej karcie katalogowej produktu oraz w sekcji Dane CAD na stronie www. Co więcej, dla VX25 dostępne są dane do klasyfikacji według eClass (Advanced) i ETIM.

Rittal oferuje dodatkowe wsparcie podczas przejścia na nowy system szaf pełnogabarytowych: możliwość łatwego, bezpłatnego pobierania danych szczegółowych oraz zweryfikowanych danych CADRittal oferuje dodatkowe wsparcie podczas przejścia na nowy system szaf pełnogabarytowych: możliwość łatwego, bezpłatnego pobierania danych szczegółowych oraz zweryfikowanych danych CAD

Łatwy wybór i konfiguracja produktów

Narzędzie doboru szaf VX25 ułatwia wybór odpowiednich szaf i akcesoriów do poszczególnych aplikacji. Bezbłędną konfigurację VX25 i żądanych akcesoriów zabudowy zapewnia dostępny online system konfiguracji Rittal RiCS (znajomość CAD nie jest przy tym wymagana). W trakcie instalowania akcesoriów system automatycznie sprawdza, czy wybrane komponenty można umieścić w danym miejscu. Ponieważ skonfigurowany pakiet danych zawiera program CNC do centrum obróbki Perforex i model 3D Step kompletnej szafy wraz z akcesoriami, to za pomocą systemu konfiguracji Rittal można także planować obróbkę mechaniczną. W ten sposób dane szafy są przekazywane wprost dla procesów obróbki. Co istotne, skonfigurowane artykuły można od razu przesłać jako gotowe zapytanie ofertowe do działu obsługi klientów (https://www.rittal.com/com_en/vx25/selector/?lng=pl).

Opracowano na podstawie
materiałów firmy Rittal

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas