Facebook

Produkty Fibaro wkraczają do Japonii

Urządzenia systemu inteligentnego domu Fibaro pojawiły się w ofercie jednego z największych operatorów telefonii komórkowej w Japonii, firmy KDDI. Polski producent dostarczy na tamtejszy rynek trzy produkty: Wall Plug, Motion Sensor oraz Door/Window Sensor.

Kontrakt pomiędzy firmami gwarantuje długoterminowe dostawy urządzeń, które są projektowane i produkowane w Poznaniu. Fibaro jest jedną z nielicznych firm europejskich i jedyną z Polski, która dostarcza zaawansowaną elektronikę użytkową na wymagający, japoński rynek.

Podpisanie kontraktu na dostawy naszej zaawansowanej elektroniki dla takiego partnera jak KDDI to dla nas duże wyróżnienie. Po pierwsze rozpoczynamy współpracę z jednym z największych operatorów na japońskim rynku, po drugie wchodzimy na rynek bardzo wymagający dla firm spoza Azji i USA, a po trzecie jesteśmy pierwszą firmą z Polski produkującą elektronikę konsumencką, której udało się tego dokonać. Było to dużym wyzwaniem, bo urządzenia nie tylko należało dostosować do nowych częstotliwości i uzyskać dodatkowe certyfikaty na japoński rynek, ale również wymagało to przejścia najbardziej szczegółowego audytu fabryki w historii naszej ośmioletniej działalności – oznajmia Krzysztof Banasiak, członek zarządu Fibar Group.

Urządzenia FIBARO uzupełnią ofertę marki au by KDDI, która proponuje klientom własny system smart home oparty na protokole Z-Wave, z którym kompatybilne są produkty polskiego producenta.

Produkty Fibaro w Japonii
Urządzenia polskiego producenta, które trafią na japoński rynek to:

  • Fibaro Motion Sensor – bezprzewodowy czujnik ruchu, natężenia światła i poziomu temperatury, który działa na baterie;
  • Fibaro Door/Window Sensor – najmniejszy na rynku, bezprzewodowy czujnik zbliżeniowy z funkcją pomiaru temperatury;
  • Fibaro Wall Plug – inteligentny włącznik urządzeń elektrycznych z funkcją pomiaru energii.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas