FacebookGoogle+

Ładowarki Ikei dołączą do sieci GreenWay Polska

Należące do Ikei i ulokowane przy sklepach tej marki ładowarki AC do samochodów elektrycznych zostaną włączone do sieci GreenWay Polska. Dzięki temu użytkownicy skorzystają ze wszystkich udogodnień oferowanych przez sieć, a samo ładowanie na stacjach należących do Ikea będzie, jak dotychczas, nieodpłatne.

Dzięki umowie z Ikea nasza sieć powiększy się o osiem ładowarek AC, czyli takich, które napełniają baterię auta o pojemności 30 kWh w ciągu niecałej 1,5 godziny. Użytkownicy będą mogli zacząć i zakończyć ładowanie za pomocą naszej karty lub aplikacji Portal Kierowcy – mówi Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska.

Zainstalowane dotychczas przy sklepach Ikea ładowarki zostaną wyposażane w urządzenia pozwalające GreenWay na włączenie ich do sieci. Proces ma się zakończyć w połowie września tego roku.

Elektryczne auto można zasilić przy sklepach Ikea w Krakowie, w Lublinie i we Wrocławiu (w każdej z tych lokalizacji można ładować po cztery auta jednocześnie) a także w Bydgoszczy i Poznaniu (w tych lokalizacjach można ładować po dwa auta jednocześnie). Przy pozostałych sklepach Ikea w Polsce nie ma obecnie stacji ładowania należących do firmy, jednak skandynawska sieć sklepów planuje instalację kolejnych punktów.

Ładowarki przy obiektach Ikea włączone do GreenWay będą bezpłatne i ogólnodostępne. Będzie mógł z nich korzystać każdy zarejestrowany klient sieci. Dzięki włączeniu ich do sieci, na mapie GreenWay Polska znajdzie się już ponad 70 punktów ładowania, z czego 12 to stacje partnerskie, obsługiwane przez GreenWay na zlecenie podmiotów trzecich.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas