FacebookGoogle+

Zbliża się 31. edycja Targów Energetab 2018

Tegoroczne targi Energetab rozpoczną się 11 września. Przez kolejne trzy dni w Bielsku-Białej będą spotykać się czołowi przedstawiciele sektora elektroenergetycznego i poznawać najnowsze rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne, a także dyskutować o rozwoju tej strategicznej branży.

Wśród eksponatów nie zabraknie urządzeń rozdzielczych wysokich i niskich napięć, transformatorów, generatorów czy silników, agregatów prądotwórczych i UPS-ów, odnawialnych źródeł energii, układów automatyki, sterowania, pomiarów i diagnostyki, kabli i przewodów, słupów, opraw oświetleniowych, podnośników i specjalistycznych pojazdów dla energetyki, osprzętu sieciowego i instalacyjnego, energooszczędnych źródeł światła, maszyn i narzędzi dla budownictwa energetycznego, a także rozwiązań informatycznych czy ofert usług dla branży energetycznej.

Wśród ponad 700 wystawców z całej Europy, USA i kilku krajów azjatyckich obecne będą zarówno międzynarodowe korporacje dostarczające pełny wachlarz produktów na globalne rynki, jak też wielu znaczących krajowych dostawców najbardziej zaawansowanych technologicznie maszyn, urządzeń i aparatów, służących niezawodnemu, efektywnemu wytwarzaniu i dostarczaniu energii elektrycznej.

Najbardziej innowacyjne produkty mogą być zgłoszone przez wystawców do konkursu „na szczególnie wyróżniający się produkt”, w którym – wśród kilkunastu prestiżowych wyróżnień można wymienić: Puchar Ministra Energii, Puchar PTPiREE, Medal Prezesa SEP, medale i statuetki Partnerów targów czy też „Złoty Lew” im. Kazimierza Szpotańskiego.

Jak co roku, targom towarzyszyć będą konferencje oraz prezentacje i seminaria promocyjne. Szczególne zainteresowanie wzbudzi zapewne konferencja „Rozwój partnerskich relacji pomiędzy inwestorem a wykonawcą w energetyce, której organizatorem jest Rada Firm Przemysłu Elektrotechnicznego i Energetyki SEP oraz ZIAD Bielsko-Biała. Do udziału w konferencji zostali zaproszeni przedstawiciele PSE SA i Grup Energetycznych oraz znaczący realizatorzy krajowych inwestycji energetycznych.

Ważną informacją dla wystawców jest uznanie przez Prezes Urzędu Patentowego targów Energetab 2018 za „wystawę publiczną”, dającą pierwszeństwo do uzyskania prawa ochronnego lub prawa z rejestracji, w przypadku wystawienia na niej wzoru użytkowego albo wzoru przemysłowego.

Tradycyjnie już niektórzy wystawcy planują specjalne spotkania z klientami dla uczczenia obchodzonych w tym roku jubileuszy. I tak na przykład 60-lecie działalności świętować będzie firma Relpol SA.

Tegoroczne targi będą też istotnym doświadczeniem zawodowym dla dyrektora Andrzeja Kubowicza, który zastąpił na tym stanowisku dotychczas odpowiadającego w ZIAD za targi dyrektora Ryszarda Migdalskiego, któremu podczas ubiegłorocznych targów uroczyście podziękowano za ponad 20-letni wkład w rozwój targów Energetab.

Szczegółowe wykazy i informacje o organizowanych podczas targów konferencjach, seminariach, okolicznościowych zebraniach i innych ciekawych wydarzeniach publikowane są na bieżąco na stronie internetowej targów: energetab.pl.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas