Facebook

Rekordowe półrocze Vigo System

Vigo System zamknął pierwsze półrocze 2018 r. z 27% wzrostem przychodów, do rekordowych 18,7 mln zł. Zysk netto wzrósł z 6,2 mln zł do 7,2 mln zł, co jest najlepszym półrocznym rezultatem w historii.

Rekordowe wyniki zostały osiągnięte dzięki systematycznie rosnącemu wolumenowi sprzedawanych detektorów, napędzanemu przez coraz większe zamówienia od kluczowych klientów przy równoczesnej dywersyfikacji grona odbiorców.

Wyniki osiągnięte w minionym półroczu stanowią najlepsze potwierdzenie słuszności realizowanej strategii rozwoju Vigo System. Wzrost wolumenu sprzedawanych detektorów, przesuwanie ciężaru oferty w kierunku zintegrowanych modułów, zacieśnianie relacji z kluczowymi klientami oraz poszerzanie grona odbiorców naszych produktów pozwoliły nam wypracować w minionym półroczu rekordowe wyniki. Celem na 2018 rok jest ponad 30% wzrost sprzedaży i sięgnięcie 40 mln zł przychodów, przy zachowaniu niezmiennie atrakcyjnych marż. To ambitny, ale możliwy do zrealizowania plan. Zakładając utrzymanie wysokiej dynamiki wzrostu sprzedaży do kluczowych klientów, zgodną z planem realizację zleceń dla nowych klientów oraz finalizację zamówieniami prowadzonych z potencjalnymi klientami rozmów o współpracy, mamy potencjał by osiągnąć tegoroczny cel sprzedażowy – komentuje Adam Piotrowski, prezes Vigo System.

Za blisko połowę wypracowanych przychodów odpowiadała sprzedaż detektorów dla odbiorców z szeroko pojętego sektora przemysłowego. Drugie miejsce (22% udziałów) w sprzedażowym rankingu Vigo System zajęły detektory sprzedawane firmom z branży zbrojeniowej. Znakomita większość przychodów w tym segmencie została osiągnięta w ramach realizacji kontraktu z Zodiac Aerotechnics, francuską firmą z branży zbrojeniowej, będącą równocześnie największym pojedynczym klientem Vigo System. Trzeci pod względem wielkości sprzedaży był segment rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa transportu z udziałem na poziomie 20% przychodów. Kluczowy odbiorca tego segmentu, amerykańska grupa Catepillar, zwiększyła w pierwszym półroczu 2018 r. poziom zamówień o 44%.

Pozytywny wpływ na sprzedaż segmentu miały również pierwsze zamówienia od nowo pozyskanych kontrahentów z Chin, dostarczających systemy bezpieczeństwa dla chińskich kolei.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas