FacebookGoogle+

JA Solar: patent w Japonii na technologię dwustronnych modułów PERC

Firma JA Solar Holdings Co., Ltd., producent produktów fotowoltaicznych ogłosiła, że jej wniosek patentowy na ochronę własności intelektualnej firmy w zakresie technologii dwustronnych ogniw i modułów PERC został rozpatrzony pozytywnie przez Japońskie Biuro Patentowe.

JA Solar złożyła wniosek „A Bifacial Light-Absorbing Solar Cell with Localized AI-BSF and the Method of Making It” do Krajowego Biura Własności Intelektualnej w Chinach na początku roku 2013, a patent został jej przyznany w marcu 2016 roku.

Dwustronna technologia PERC wykorzystuje tył ogniw PERC do gromadzenia rozproszonego i odbitego od podłoża światła, co prowadzi do wyższego poziomu generacji energii w modułach.

Firma JA Solar rozpoczęła masową produkcję podwójnie przeszklonych, dwustronnych modułów PERC w pierwszym kwartale roku 2017. Dwustronność modułów, które mogą absorbować światło z obu stron, w połączeniu z wysoką odpornością na zużycie, starcie i korozję oraz niemal zerowa przepuszczalność wody sprawiają, że moduły te sprawdzają się wyjątkowo dobrze w obszarach przybrzeżnych i w środowiskach z trudnymi warunkami klimatycznymi.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas