Facebook

Elektrobudowa ma nowego prezesa

Rada Nadzorcza Elektrobudowy SA 28 sierpnia 2018 r. podjęła uchwałę w sprawie odwołania Janusza Juszczyka ze składu zarządu spółki, w tym ze sprawowanej funkcji prezesa zarządu. Na stanowisko nowego prezesa zarządu powołany został Roman Przybył.

Roman Przybył to absolwent Politechniki Warszawskiej oraz wielu studiów podyplomowych a także specjalistycznych szkoleń w zakresie zarządzania i finansów; m.in. w Swinburne University w Melbourne, INSEAD w Fontainebleau,  IMD w Lozannie, Instituto de Empresa w Madrycie, Fudan University School of Management w Szanghaju, University of Chicago Graduate School of Business, Harvard Business School w Cambridge, MA. Od początku swej kariery zawodowej związany jest z budownictwem.

Pracował na budowach w Polsce, RFN, Iraku i Abu Dhabi na stanowiskach począwszy od kierownika robót po kierownika kontraktów.  Zajmował się także ofertowaniem i negocjowaniem kontraktów inżynieryjnych w kraju, na Bliskim i Dalekim Wschodzie, w Rosji, w RPA oraz w USA. Posiada szerokie doświadczenie w zakresie rozwoju firm oraz ich restrukturyzacji; inicjował oraz współtworzył strategie rozwoju dla spółek z Grupy Creditanstalt, Lafarge, Budimex oraz Trakcja.

W ciągu ostatnich 10 lat pełnił funkcje Prezesa Zarządu i Dyrektora Naczelnego Elektromontażu Poznań oraz Trakcji. Przewodniczył i współprzewodniczył także Radom Nadzorczym kilkunastu spółek związanych z branżą budowlaną; w tym: ZPW Grajewo, Lafarge Cement, Dolina Nidy, Kauno Tiltai, Torprojekt.

Zasiadał we władzach polskich i europejskich stowarzyszeń branżowych. Był inicjatorem powstania i pierwszym prezesem Polskiego Stowarzyszenia Elektroinstalacyjnego.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas