Facebook

Emerson kupuje GE Intelligent Platform

Emerson przejmuje od GE dywizję GE Intelligent Platforms. Spółka z siedzibą główną w Charlottesville w USA zatrudnia na całym świecie około 650 pracowników. W ubiegłym roku przychody spółki wyniosły 210 mln USD. Sprawy formalne związane z akwizycją będą trwały przez najbliższe sześć miesięcy. Szczegółów finansowych transakcji strony nie ujawniły.
Przejęcie GE Intelligent Platforms przez Emersona komentuje Stefan Życzkowski, prezes firmy Astor, która jest dystrybutorem systemów automatyki GE na terenie Polski.
– W dniu 2 października firma Emerson uzgodniła z General Electric (producentem sterowników PLC, kontrolerów PAC, systemów embedded) zakup dywizji GE Intelligent Platforms. W ramach transakcji zakupione mają zostać aktywa w dziedzinie systemów sterowania (m.in. fabryki, centra R&D), których dystrybutorem na terenie Polski jest Astor. Z perspektywy klientów GE oznacza to na pewno dalszy stabilny rozwój i inwestycje w te linie produktowe. Dodatkowo Astor, tak jak to działo się przez ostatnie 26 lat od momentu rozpoczęcia współpracy z GE, będzie świadczył klientom pomoc techniczną i serwisową w zakresie sterowników PLC, zapewniając ciągłość i bezpieczeństwo pracy systemów – oznajmia Stefan Życzkowski.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas