Facebook

ML System opatentował szybę z powłoką z kropek kwantowych

Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej udzielił ML System patentu na sposób wytwarzania modułów fotowoltaicznych z wykorzystaniem technologii kropek kwantowych. Oznacza to, że wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna, działająca na rynku fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami (BIPV), ma swoim koncie już pięć przyznanych patentów, a 12 wniosków czeka na rozpatrzenie.

– Konsekwentnie realizujemy założone cele emisyjne. Przyznanie patentu jest kolejnym krokiem do wdrożenia do masowej produkcji szyb z powłoką z kropek kwantowych, które zrewolucjonizują przemysł budowlany i transportowy. Nasz produkt to przezroczysta szyba, zamieniająca szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe i podczerwone na energię elektryczną, która może służyć np. do zasilania klimatyzacji lub akumulatorów samochodowych – informuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Zarząd spółki liczy, że szyby z powłoką z kropek kwantowych znajdą szerokie zastosowanie w realizacjach zagranicznych. ML System prowadzi obecnie zaawansowane rozmowy z partnerem spoza Polski, który rozważa wdrożenie tego rozwiązania.

– Obserwujemy systematyczny wzrost zainteresowania ofertą ML System ze strony podmiotów zagranicznych. Do grona potencjalnych odbiorców naszego szerokiego portfolio produktowego dołączyła właśnie Arabia Saudyjska oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie. Liczymy, że wartość eksportu będzie systematycznie rosnąć – podsumowuje Dawid Cycoń.

Zgodnie z raportem Global Building Integrated Photovoltaic Skylights Market 2017-2021, ML System należy do grona pięciu kluczowych producentów BIPV na świecie. W pierwszym półroczu 2018 roku firma wypracowała 41,3 przychodów, o 95% więcej niż rok wcześniej. Łączna powierzchnia zakładu produkcyjnego oraz centrum badawczo-rozwojowego spółki wynosi 9,3 tys. m2. ML System w połowie roku zatrudniał 129 pracowników, z czego 25 osób stanowiła kadra R&D.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas