Facebook

GCL-SI i Solarpro budują elektrownię PV na Węgrzech

Firma GCL System Integration Technology Co., Ltd. (GCL-SI), dostawca kompleksowych rozwiązań na potrzeby projektów solarnych dostarczyła polikrystaliczne moduły PERC o mocy 21 MW na potrzeby projektu MET Dunai Solar Park. Projekt ten jest jedną z największych elektrowni fotowoltaicznych na Węgrzech i został zaprojektowany oraz budowany jest wspólnie z Solarpro Holding AD (Solarpro).

Położony na 40 hektarach gruntu w Szazhalombatta w okolicy Budapesztu zakład znajduje się częściowo na terenie elektrowni Dunamenti. Park będzie produkował wystarczającą ilość energii elektrycznej, aby zasilić około 9000 gospodarstw domowych. Na projekt składają się dwa pomniejsze projekty, które będą dostarczać rocznie 1200 kWh / kWp przy szacowanym poziomie produkcji energii 25 546 MWh rocznie.

Park jest w posiadaniu MET Group, europejskiej spółki energetycznej z siedzibą główną w Szwajcarii. Jej działalność obejmuje takie obszary, jak gaz ziemny, energia elektryczna, ropa naftowa, a firma skupia swoje działania na sprzedaży detalicznej, handlu i sprzedaży bezpośredniej wielu surowców, a także na infrastrukturze energetycznej i elementach przemysłowych. Spółka MET Group obecna jest w 15 europejskich krajach i zatrudnia ponad 1700 pracowników na stałe w Austrii, Bułgarii, Chorwacji, na Węgrzech, we Włoszech, na Litwie, w Rumunii, Rosji, Serbii, na Słowacji, w Hiszpanii, Szwajcarii, Turcji, Ukrainie i Wielkiej Brytanii.

Solarpro Holding AD
Założona w 2007 r. firma Solarpro Holding AD (Solarpro) jest jednym z dostawców rozwiązań EPC pod klucz w Europie Środkowej i Wschodniej oraz MENA w sektorze fotowoltaicznym oraz e-mobilności. Firma zrealizowała i konserwuje ponad 120 stacji ładujących na potrzeby pojazdów elektrycznych. Grupa zatrudnia ponad 300 pracowników w 10 krajach.

GCL System Integration Technology Co., Ltd.
GCL System Integration Technology Co., Ltd. to kompleksowy dostawca rozwiązań na potrzeby projektów solarnych. Firma skupia się na rozwoju projektów solarnych na skalę przemysłową i ma doświadczenie w USA, Portoryko, Ameryce Łacińskiej i innych rynkach międzynarodowych.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas