FacebookGoogle+

Luxon LED ponownie doceniony przez Deloitte

Luxon LED jako jedyna firma z branży elektrotechnicznej znalazła się na liście prestiżowego rankingu Deloitte Technology Fast 50 2018 Central Europe. To już kolejne wyróżnienie dla wrocławskiej spółki od doradczej firmy Delloitte.

Luxon LED w 2017 roku znalazł się na liście Deloitte Technology Fast 500 regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. W tym roku firma trafiła do jeszcze bardziej elitarnego grona 50 firm z regionu Europy Środkowej, dzięki 286% wzrostu jaki odnotowała od 2014 do 2017 roku. W okresie ostatnich czterech lat przychody firmy Luxon LED wzrosły z 5,5 mln zł do 21,8 mln zł, co jest wyjątkowym wynikiem wśród producentów nie tylko oświetlenia, ale w całej branży elektrotechnicznej.

W tym roku kwalifikacja była jeszcze trudniejsza niż dotychczas, ponieważ laureaci musieli pochwalić się nie tylko szybkim rozwojem, ale także unikalną technologią, tzw. „proprietary technology”. Warto zwrócić uwagę, że na liście Deloitte królują spółki z branży oprogramowania, jest ich aż 32. Zaledwie siedmiu laureatów to spółki zajmujące się produkcją tzw. „hardware’u”, a wśród nich jest wrocławska spółka Luxon LED.

Firma nie zamierza zwalniać tempa, raptem miesiąc temu pozyskała 3,5 mln zł kapitału inwestycyjnego. Zarząd spółki planuje inwestycje w trzech głównych obszarach:

  • sprzedaż i marketing – dalsze skalowanie przychodu firmy na rynku krajowym i w eksporcie;
  • produkt – wykonanie kolejnych kroków rozwojowych w ramach portfolio opraw oświetleniowych oraz na rynku IoT;
  • produkcja – wyposażenie nowego zakładu produkcyjnego w profesjonalne linie produkcyjne.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas