Facebook

Nowy zakład Rittal w Haiger

Po Rittal Innovation Center i Global Distribution Center, w niemieckim mieście Haiger ukończono również budowę budynku nowej fabryki firmy Rittal. To największa inwestycja w historii przedsiębiorstwa.

Zakład Rittal w Haiger oficjalnie przestał być placem budowy. Odpowiednie instytucje drobiazgowo sprawdziły obiekt pod względem bezpieczeństwa, ochrony przeciwpożarowej oraz dróg ewakuacyjnych.

Udało się nam zakończyć budowę w zaplanowanych ramach czasowych i kosztowych, a ze strony władz nie było żadnych zastrzeżeń – komentuje Carsten Röttchen, członek zarządu Rittal ds. produkcji.

Teraz rozpocznie się zabudowa wewnętrzna zakładu, który ma stać się najnowocześniejszą fabryką szaf sterowniczych na świecie.

Zanim będzie można rozpocząć produkcję, zainstalujemy ponad 100 nowoczesnych maszyn i komponentów systemów – to następne gigantyczne zadanie, jakie nasz zespół musi wykonać – dodaje Carsten Röttchen.

Wraz z Rittal Innovation Center i Global Distribution Center, Haiger stanie się w przyszłości wizytówką firmy. Będzie tu zatrudnionych w sumie prawie 1 tys. pracowników. Rittal inwestuje w tym regionie ponad 250 mln euro – to największa inwestycja w historii firmy. Na 24 tys. m2 już w 2018 roku ruszy produkcja, a w roku 2019 z taśmy produkcyjnej będzie schodzić około 9 tys. szaf sterowniczych dziennie.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas