FacebookGoogle+

Jubileusz 25-lecia Emerson Automation Solutions w Polsce

7 czerwca w Łodzi firma Emerson Automation Solutions świętowała 25 lat obecności na polskim rynku. Oprócz podsumowania minionego ćwierć wieku była to także okazja do podzielenia się planami na przyszłość. Impreza miała miejsce w Vienna House Andel’s Łódź. Zaproszeni goście mogli zapoznać się z prezentacjami dotyczącymi firmy oraz zwiedzić fabrykę ASCO – jednej z marek Emersona.

Emerson to globalny producent urządzeń i rozwiązań do automatyzacji procesów produkcyjnych. Operuje w zakresie inżynierii i technologii dostarczanych klientom przemysłowym i gospodarstwom domowym. W Polsce koncern obecny jest już od 25 lat. W tym czasie firma wdrażała swoje systemy praktycznie w większości głównych zakładów produkcyjnych w Polsce.

– Od ponad 25 lat uczestniczymy w transformacji polskiego przemysłu. Przechodziliśmy wraz z naszymi klientami przez wszystkie fazy koniunktury gospodarczej. Myślę, że polskie elektrownie, rafinerie, zakłady chemiczne są konkurencyjne na światowym rynku, ale nie jest to zasługa tylko automatyki. Przez lata dużo zainwestowaliśmy w rozwój w Polsce. Mamy w Warszawie europejskie centrum inżynierskie dla przemysłu energetycznego, mamy silny ośrodek R&D rozwijający najnowocześniejsze produkty IIOT, mamy w Łodzi najnowocześniejszą fabrykę komponentów elektropneumatycznych i centrum dystrybucyjne na Europę Środkowo-wschodnią – podsumował mijające 25 lat firmy w Polsce Tomasz Kosik, dyrektor generalny Emerson Automation Solutions.

W Warszawie znajduje się europejskie centrum inżynierskie Emersona dla rynku energetyki. Centrum kompetencyjne specjalizuje się w zaawansowanych technologiach regulacji, sterowania i automatyzacji.
Z kolei w Łodzi znajduje się fabryka ASCO, która została uruchomiona 20 lat temu i od tego czasu była kilka razy modernizowana i doinwestowywana. Wytwarzane są tu zawory elektromagnetyczne oraz inne komponenty automatyki przemysłowej. W zakładzie ulokowane jest też centrum dystrybucyjne na obszar Europy Środkowo-Wschodniej.

Spotkanie jubileuszowe

W spotkaniu z okazji jubileuszu 25-lecia Emerson Automation Solutions w Polsce wzięło udział liczne grono zaproszonych gości, wśród których, oprócz pracowników firmy, znaleźli się głównie przedstawiciele przedsiębiorstw współpracujących z Emerson Automation Solutions. Impreza odbyła się w położonym w centrum Łodzi hotelu Vienna House Andel’s Łódź.
Pierwszym punktem programu było spotkanie z kierownictwem firmy. Przedstawiona została wówczas historia rozwoju przedsiębiorstwa, w tym jej początki w naszym kraju, plany rozwoju i inwestycji oraz elementy szerokiej oferty produktowej.

Jednym z szerzej prezentowanych rozwiązań była platforma Plant­Web – koncepcja cyfrowego zakładu produkcyjnego – wpisująca się w ramy koncepcji
Przemysłu 4.0.
W dalszej kolejności zaproszeni goście, podzieleni na kilkunastoosobowe
grupy, mieli możliwość zwiedzenia fabryki ASCO, w której wytwarzane są między innymi zawory elektromagnetyczne oraz wiele innych komponentów automatyki przemysłowej. Każdej grupie towarzyszyli przewodnicy szczegółowo wyjaśniający wszystkie aspekty funkcjonowania linii technologicznych.
W fabryce ASCO powstaje obecnie środkowoeuropejskie centrum dystrybucyjne.

– Kiedyś takie centrum znajdowało się we Francji. W tej chwili zostało podzielone na dwie części: Francja zaopatruje rynki zachodnie, natomiast nasz łódzki zakład będzie dostarczał produkty na obszarze od Turcji do Norwegii – mówił dyrektor operacyjny fabryki Krzysztof Hauk.

Wieczorem w hotelu odbyła się uroczysta kolacja, w trakcie której wręczone zostały nagrody dla współpracujących z Emersonem firm m.in. w takich kategoriach, jak największy obrót w poszczególnych segmentach oferty, współpraca serwisowa, innowacje czy wszechstronność dystrybucji.
Zwieńczeniem wydarzenia było uroczyste dzielenie tortu jubileuszowego symbolizującego 25-letnią już obecność firmy Emerson Automation Solutions na polskim rynku.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas