Facebook

Nagroda dla Volteno podczas 124. Canton Fair

Prezes firmy Volteno, Robert Olsztyn, uhonorowany został nagrodą im. Jana Czochralskiego podczas chińskich Targów Canton Fair. Statuetka Krajowej Izby Gospodarczej Elektryki została wręczona przez prezydenta Polski w latach 2010-2015 Bronisława Komorowskiego oraz prezesa KIGE Sławomira Dębowskiego.

W dniach 15-19 października 2018 roku odbyły się największe targi wielobranżowe w Chinach Canton Fair czyli targi kantońskie, nazywane oficjalnie China Import & Export Fair w Guangzhou (Canton). Impreza organizowana jest dwa razy do roku, na wiosnę i na jesieni, przez Chińskie Centrum Handlu Zagranicznego pod auspicjami Ministerstwa Handlu oraz władz prowincji Guangdong. Są to najstarsze targi w Chinach, funkcjonujące od 1957 roku. W edycji jesiennej 2018 wystawiło się ponad 25 000 firm, a liczba zwiedzających z ponad 200 krajów świata przekroczyła 200 000 osób.

Podczas tegorocznej, jesiennej edycji, m.in. z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, swoje stoisko zaprezentowała polska firma Volteno. W czasie Targów prezes firmy Volteno Robert Olsztyn został uhonorowany Nagrodą Krajowej Izby Gospodarczej Elektryki (KIGE) im. Jana Czochralskiego za podjęte w latach 2013-2018 inicjatywy gospodarcze. Nagroda została wręczona przez prezydenta Polski w latach 2010-2015 Bronisława Komorowskiego oraz prezesa KIGE Sławomira Dębowskiego, w asyście Xu Jian, ambasadora Chin w Polsce, w latach 2012-2018.

Bronisław Komorowski był jedynym zagranicznym gościem uczestniczącym w uroczystości otwarcia tegorocznej, jesiennej edycji Targów. Na wystawie Volteno prezydent udzielił kilku wywiadów dla chińskich i zagranicznych mediów oraz podpisywał specjalnie przygotowane laurki z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości Polski. Dla odwiedzających firma Volteno przygotowała upominki związane z Polską.

Volteno jest częścią działającej na rynku europejskim Grupy ZIPP. Oferta Volteno obejmuje produkty oświetlenia technicznego, dekoracyjnego oraz asortyment wentylacji i ogrzewania elektrycznego.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas