Facebook

ABB zbuduje fabrykę robotów za 150 mln USD

ABB zainwestuje 150 mln USD w budowę najnowocześniejszej na świecie, zautomatyzowanej, elastycznej fabryki produkującej roboty. Nowe centrum produkcyjne w Szanghaju ma zostać otwarte pod koniec 2020 roku. Dzięki szeregowi rozwiązań z dziedziny uczenia maszynowego, technologii cyfrowych online i współpracy robotów z człowiekiem, nowa fabryka stanie się najbardziej zaawansowanym zakładem w sektorze robotyki. Częścią kompleksu będzie centrum B+R, które pomoże przyspieszyć innowacje ABB w dziedzinie sztucznej inteligencji.

Wykorzystując nowe, globalne podejście firmy do projektowania, fabryka znacząco zwiększy asortyment produkcji pod względem rodzajów robotów, jak ich wariantów, dzięki czemu możliwa będzie większa personalizacja. ABB przełoży ten rozszerzony portfel produktów robotyki na niemal nieskończoną ilość „uszytych na miarę” rozwiązań dla klientów.

Cała fabryka zostanie odtworzona w technologii Digital Twin (cyfrowy bliźniak), aby kierownictwo, inżynierowie, operatorzy i serwisanci mogli korzystać z narzędzi monitorowania i oceny procesów w czasie rzeczywistym. Obejmuje to usługę ABB Ability Connected Services do zbierania i analizy danych pod kątem sprawności i wydajności robotów ABB w fabryce, aby umożliwić wczesne wykrywanie potencjalnych anomalii, unikanie kosztownych przestojów oraz maksymalizację wydajności, niezawodności i energooszczędności.

W celu optymalnego wykorzystania przestrzeni, zakład zostanie zaprojektowany w elastycznym układzie, gdzie zamiast stałych linii produkcyjnych funkcjonują połączone wyspy zautomatyzowanych procesów. Pozwoli to sprawnie dostosować wytwarzanie do zmian na chińskim rynku robotyki bez konieczności dodatkowych rozszerzeń obszaru produkcji.

Aby zwiększyć skalę masowej personalizacji i poprawić elastyczność, fabryka będzie wykorzystywać oprogramowanie ABB SafeMove2, które umożliwia bezpieczną pracę robotów w bliskim otoczeniu ludzi. Dodatkowo roboty ABB YuMi pozwolą na ścisłą współpracę ludzi i maszyn przy montażu niewielkich części koniecznych do produkcji robota.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas