Facebook

Kolejne zatrzymania ws. dostaw biomasy do Elektrowni Szczecin

Delegatura CBA w Szczecinie prowadzi śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie w sprawie korupcji przy dostawach paliwa bioenergetycznego do kotła zasilanego biomasą do Zespołu Elektrowni Dolna Odra – Elektrownia Szczecin. Według śledczych CBA i prokuratury w zamian za łapówki przyjmowano surowiec, który nie spełniał wymogów jakościowych i norm technicznych. Pracownicy odpowiedzialni za nadzór nad jakością paliwa potwierdzali, że ciężarówki są wypełnione odpowiednią technicznie biomasą, choć w rzeczywistości tak nie było.

Na polecenie prokuratora agenci CBA ze Szczecina zatrzymali 9 listopada w Szczecinie i okolicach kolejne dwie osoby podejrzane w tym śledztwie: biznesmena prowadzącego działalność w zakresie wytwarzania i dostaw paliwa bioenergetycznego oraz kierowcę dostarczającego fałszywą biomasę. Zatrzymani usłyszeli już w prokuraturze zarzuty o charakterze korupcyjnym.

Już wcześniej na polecenie prokuratora funkcjonariusze CBA Delegatury w Szczecinie, zatrzymali w tym wątku śledztwa 45 osób m.in. biznesmenów i pracowników Zespołu Elektrowni Dolna Odra – Elektrownia Szczecin, kierowców ciężarówek oraz przedstawicieli producentów biomasy. Ówczesny główny inżynier elektrowni został zatrzymany na gorącym uczynku przyjęcia łapówki w wysokości 50 tys. zł. W wyniku przeszukań w pomieszczeniach służbowych pracowników elektrowni zabezpieczono ponad 100 tys. zł.

Proceder, jak wskazują ustalenia śledczych, mógł spowodować wielomilionowe straty na szkodę spółki Skarbu Państwa – Polskiej Grupy Energetycznej.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas