Facebook

Erko zorganizowało II regaty branży elektrotechnicznej

29 września w Olsztynie nad Jeziorem Ukiel odbyły się II regaty branży elektrotechnicznej Erko Sailing Cup. Zawody rozgrywane były w klasie Omega Standard. W regatach uczestniczyło 15 trzyosobowych drużyn z całej Polski.

Zawody rozpoczęły się od przywitania uczestników przez prezesa zarządu Erko Piotra Pętlaka. Następnie głos zabrał członek zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego Marcin Kuchciński, który opowiadał m.in. o walorach Warmii i Mazur oraz owocnej współpracy władz samorządowych z firmą Erko.
Kolejnym punktem programu była odprawa, podczas której przedstawiono trasę wyścigów i wyjaśniono wszystkie aspekty dotyczące regat.

Przy pięknej żeglarskiej pogodzie rozegrano sześć wyścigów. Zmagania toczyły się do godzin popołudniowych. W odróżnieniu od pierwszej edycji, tym razem obyło się bez wywrotek – mimo to rywalizacja była bardzo zacięta. Do ostatniego wyścigu sprawa kolejności pierwszej trójki była nadal nie rozstrzygnięta i walka o zwycięstwo trwała do ostatnich metrów.
II Regaty Branży Elektrotechnicznej Erko Sailing Cup ostatecznie wygrała załoga reprezentująca firmę TIM. Na kolejnych miejscach podium uplasowały się załogi El-Kag i Elogic System.
Po zakończonych regatach uczestnicy udali się na przystań żeglarską „Słoneczna Polana”, gdzie przy rozgrzewającym posiłku na bieżąco komentowali sportowe zmagania.

Wieczorem podczas uroczystej kolacji odbyła się dekoracja uczestników i ceremonia wręczenia nagród ufundowanych przez organizatora i partnerów regat.
Magazyn Elektrosystemy był patronem medialnym wydarzenia, który dla najlepszych trzech załóg ufundował nagrodę dodatkową w postaci rocznej prenumeraty czasopisma.
Jezioro Ukiel, na którym rozegrano II Erko Sailing Cup jest największym i najgłębszym jeziorem leżącym w granicach administracyjnych Olsztyna. Położone jest w północno-zachodniej części miasta. Składa się z czterech plos (zatok) połączonych cieśninami.

ERKO Sailing Cup
Regaty ERKO Sailing Cup powstały z myślą o pasjonatach żeglarstwa reprezentujących firmy produkcyjne i dystrybucyjne z branży elektrotechnicznej. Zorganizowane po raz ­pierwszy w 2017 roku zawody zdobyły uznanie wśród uczestników i stały się platformą do spotkań oraz integracji środowiska firm z branży.
W przyszłym roku odbędzie się trzecia edycja Erko Sailing Cup. Według wstępnych założeń impreza odbędzie się w czerwcu.

Erko
Erko to spółka rodzinna, której siedziba znajduje się w Jonkowie koło Olsztyna, a oddział produkcyjny w Czeluśnicy koło Jasła. Przedsiębiorstwo jest jednym z wiodących polskich producentów różnego typu końcówek kablowych i złączek kablowych oraz narzędzi do prac elektrycznych. Firma dysponuje własnym biurem konstrukcyjnym oraz nowoczesnym i wszechstronnym parkiem maszynowym. Przedmiotem działalności Erko jest projektowanie, produkcja, usługi, dystrybucja wyrobów i towarów dla przemysłu, a w szczególności: osprzętu elektroinstalacyjnego, oprzyrządowania, narzędzi i urządzeń do prac elektrycznych oraz części, oprzyrządowania i usług dla branży lotniczej.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas