Facebook

Bosch zainstalował systemy zabezpieczeń w Pałacu Kultury w Dreźnie

Firma Bosch jest dostawcą inteligentnych rozwiązań dla Pałacu Kultury w Dreźnie. Zapewnią one bezpieczeństwo odwiedzającym, jednocześnie nie wpływając na walory historyczne budynku. Przebudowa budynku, będącego pomnikiem socjalizmu wzniesionym w latach 60. ubiegłego wieku w ówczesnej Niemieckiej Republice Demokratycznej trwała sześć lat.

Punktem centralnym budynku jest zupełnie nowe i nowoczesne audytorium. Dzięki wyjątkowej architekturze i najwyższej klasy akustyce spełnia ono międzynarodowe standardy i stwarza idealne warunki do występów Drezdeńskiej Filharmonii oraz innych muzyków, których koncerty są tam organizowane. Główne audytorium może pomieścić 1700 osób, zaś budynek, jako całość, mieści do 2800 osób. Tak duże skupiska ludzi wymagają zaawansowanych rozwiązań w dziedzinie bezpieczeństwa, które trzeba zintegrować z wystrojem wnętrz.

Eksperci z firmy Bosch wdrożyli spersonalizowane rozwiązanie przygotowane dla Pałacu Kultury i zawierające szereg inteligentnie zintegrowanych komponentów systemu sygnalizacji pożaru, dźwiękowego systemu ostrzegawczego, systemu kontroli dostępu, dozoru wizyjnego i zarządzania budynkiem. W efekcie powstał harmonijnie działający system, który spełnia wszystkie wymagania w zakresie bezpieczeństwa.

Pałac Kultury ma status obiektu chronionego jako zabytek historyczny, co oznacza, że wyglądu ścian, sufitów i podłóg nie można w znaczący sposób zmieniać. Dlatego niemal niewidoczne czujki dymu harmonijnie wtapiają się w wystrój hali koncertowej. Wykonano także specjalne obliczenia w celu uniknięcia ingerencji w parametry akustyczne.

Zaawansowana technologia dozoru wizyjnego automatycznie zlicza odwiedzających zapobiegając przepełnieniu budynku. Personel ochrony może także stwierdzić, czy ktoś nadal pozostaje w budynku, co jest ważną informacją w razie konieczności ewakuacji obiektu. W sytuacjach krytycznych specjalne głośniki, które mają wystarczającą moc, aby dźwięk był słyszalny pomimo grającej orkiestry czy odbywającego się koncertu rockowego, są opuszczane z sufitu tak, aby każdy mógł usłyszeć przekazywane komunikaty dotyczące bezpieczeństwa.

Wszystkie elementy systemu są zintegrowane w sieć za pośrednictwem systemu BIS (Building Integration System) firmy Bosch. System ułatwia dobrze przeszkolonym strażnikom monitorować i kontrolować sytuację, a także zapewnić, by wszystkie elementy systemu działały prawidłowo. Eksperci z centrum Bosch w Dreźnie mają za zadanie regularnie kontrolować i serwisować system.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas