Facebook

Siemens przejmuje spółkę Comsa

Siemens przejmuje spółkę Comsa w celu dalszego rozwoju w dziedzinie projektowania samochodowych układów elektrycznych. Oprogramowanie LDorado firmy Comsa wzmocni pozycję Siemensa w branży motoryzacyjnej poprzez dodanie kluczowych funkcji z obszaru inżynierii wiązek kablowych i analityki danych projektowych.

Siemens przejął Comsa Computer und Software, monachijską firmę zajmującą się rozwojem oprogramowania do projektowania układów elektrycznych i konstruowaniem wiązek kablowych. Zespół Comsa i technologia spółki dołączą do firmy Mentor, wchodzącej w skład Siemens PLM Software. Transakcja została zamknięta w dniu 3 grudnia. Jej warunki nie zostały ujawnione.

Przejęcie Comsa jest elementem ciągłych inwestycji firmy Siemens w technologie dla przemysłu motoryzacyjnego. Wspólnie wprowadzimy układy elektryczne i budowę wiązek elektrycznych na nowy poziom, niezbędny do sprostania wymogom rozwoju pojazdów elektrycznych i autonomicznych oraz zapewnimy kompleksowe, zintegrowane możliwości techniczne, które przyniosą korzyści klientom firm Comsa i Siemens na całym świecie – oznajmia Tony Hemmelgarn, prezes i dyrektor generalny Siemens PLM Software.

Bishop and Associates szacuje, że w 2017 roku światowe przychody z rynku montażu kabli wyniosły 155 mld USD, z czego około 30% pochodziło z rynku motoryzacyjnego. Według Cowen Research, wiązki elektryczne stanowią obecnie trzeci co do wielkości składnik kosztowy w samochodzie (oprócz silnika i podwozia). Wiązki elektryczne są budowane jedna po drugiej i mogą stanowić około 50% kosztów pracy dla całego samochodu. Wiązka przewodów jest również trzecim najcięższym elementem (za podwoziem i silnikiem). Każda technologia, która redukuje tę masę, bezpośrednio przyczynia się do oszczędności paliwa.

Oprogramowanie Capital firmy Siemens, wchodzące w skład niedawno nabytego portfela Mentor Graphics, zapewnia rozwój architektury elektrycznej / elektronicznej, poprzez projektowanie i serwis układów elektrycznych, po projektowanie i produkcję wiązek kablowych. Dodanie oferty Comsa zapewnia kluczowe technologie inżynierii wiązek kablowych i analizy danych projektowych, przy silnym wsparciu dla nowych standardów danych pojawiających się zwłaszcza w Europie.

– Dzięki przejęciu Comsa przez firmę Siemens będziemy mogli uczestniczyć w tym rozwijającym się rynku i wnosić do niego swój wkład w sposób oraz w miejsca, do których nie moglibyśmy dotrzeć sami. Siła oprogramowania LDorado firmy Comsa w zakresie inżynierii wiązek kablowych i analityki jest doskonałym uzupełnieniem portfela produktów Capital, opracowanego przez firmę Mentor – podkreśla Josef Biermeier, dyrektor generalny Comsa.

Połączenie technologii Capital i LDorado z doświadczeniem firmy Siemens w graniczących ze sobą dziedzinach projektowania i automatyzacji fabryk pozwoli nam lepiej pomagać naszym klientom w przekształcaniu konkurencyjności ich działalności i zwiększaniu rentowności – oznajmia Martin O’Brien, starszy wiceprezes działu Integrated Electrical Systems w firmie Mentor, będącej częścią Grupy Siemens.

Siemens PLM Software, jednostka organizacyjna Siemens Digital Factory Division, jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań z zakresu oprogramowania, wspierających cyfrową transformację przemysłu oraz zapewniających producentom nowe możliwości w zakresie oferowania innowacyjnych wyrobów i usług. Siemens PLM Software posiada siedzibę w Plano w Teksasie i obsługuje ponad 140 tys. klientów na całym świecie.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas