Facebook

Stacje ładowania Ekoenergetyki ładują autobusy w Malmö

W szwedzkim mieście Malmö niedawno zostały uruchomione trzy miejskie stacje ładowania quickPOINT Charger o mocy 300 kW każda. Producentem urządzeń jest spółka Ekoenergetyka-Polska z Zielonej Góry. Odwrócone pantografy zainstalowane na masztach zasilają 13 elektrycznych autobusów dostarczonych przez Volvo. Ładowarki stanęły w dwóch dzielnicach w Malmö – jedna w Ön na południowym zachodzie, a dwie pozostałe na przedmieściach miasta w Svågertorp.

Malmö jest już trzecim – po Vasteras i Lulea – projektem zrealizowanym przez nas w ostatnim czasie na terenie Szwecji. Ta realizacja potwierdza naszą rosnącą pozycję na rynkach skandynawskich. Dowodzi także, że nasze rozwiązania sprawdzają się w połączeniu z autobusami różnych producentów. W Malmö mamy po raz pierwszy okazję ładować autobusy elektryczne od Volvo – oznajmia Maciej Wojeński, wiceprezes spółki Ekoenergetyki-Polska.

Wraz z ładowarkami do autobusów Ekoenergetyka dostarczyła także inteligentny zewnętrzny system monitorujący. Jego zastosowanie pozwala gromadzić dane o procesach ładowania w czasie rzeczywistym i zapewnia sprawne działanie stacji ładowania. Urządzenia są zgodne z międzynarodowym protokołem ładowania ISO 15118 określającym komunikację pomiędzy ładowarkami i autobusami oraz wykorzystają wspierany przez przemysł autobusowy system ładowania typu OppCharge.

Oprócz stacji ładowania Ekoenergetyka-Polska wykonała roboty budowlane niezbędne do zainstalowania ładowarek. Jest również odpowiedzialna za serwisowanie urządzeń.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas