Facebook

innogy i ING będę rozwijać obszar e-mobility

12 grudnia innogy Polska oraz ING Bank Śląski podpisały umowę o współpracy na rzecz rozwoju elektromobilności. Kluczowym aspektem zawartego porozumienia jest rozwój sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych na terenie Warszawy

W umowie podpisanej przez innogy oraz ING Bank Śląski firmy zobowiązały się do wspólnego wypracowania rozwiązań w zakresie integracji usług związanych z rynkiem elektromobilności, w tym zarówno finansowych jak i transakcyjnych. W ramach współpracy, w stolicy powstaną m.in. nowe stacje ładowania dla pojazdów napędzanych energią elektryczną.

– Od lat angażujemy się w rozwój elektromobilności w Polsce, sukcesywnie rozbudowując sieć stacji ładowania aut elektrycznych w stolicy. Cieszymy się, że wraz z ING będziemy dalej pracować nad upowszechnieniem usług w obszarze e-mobility – oznajmia Janusz Moroz, członek zarządu innogy Polska ds. handlu.

– Podpisanie umowy to kolejny etap współpracy z innogy. Wierzymy, że przyczyni się ona do upowszechnienia samochodów elektrycznych w Polsce. Drogą do tego jest udostępnienie floty samochodów elektrycznych na zasadach współdzielenia oraz stworzenie sieci stacji ładowania – podkreśla Joanna Erdman, wiceprezes ING Banku Śląskiego.

Podpisanie umowy o partnerstwie innogy Polska a ING Bankiem Śląskim to kontynuacja wspólnych działań na rzecz rozwoju elektromobilności. Na początku tego roku innogy Polska przy wsparciu banku przeprowadziła pilotaż najmu elektrycznych samochodów na zasadach idei współdzielenia, a w lipcu uruchomiła 10 nowych punktów ładowania na terenie Centrum Handlowego Janki.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas