Facebook

Relpol zwiększy moce produkcyjne

Władze Relpolu podjęły decyzję i rozpoczęły działania zmierzające do rozbudowy powierzchni produkcyjnej i zwiększenia potencjału wytwórczego przekaźników miniaturowych.

– Celem inwestycji jest uzyskanie dodatkowej powierzchni produkcyjnej oraz zwiększenie o około 30% potencjału produkcyjnego w grupie przekaźników miniaturowych – informuje Relpol w komunikacie.

Łączny koszt inwestycji szacowany jest na około 13 mln zł, a jej zakończenie planuje się w drugiej połowie 2020 roku. Przedsięwzięcie będzie finansowana zarówno ze środków własnych, jak i zewnętrznych.

Decyzję o zwiększeniu mocy wytwórczych Relpol podjął w związku z rosnącym popytem na przekaźniki miniaturowe i znacznym wykorzystaniem obecnego potencjału produkcyjnego. Przekaźniki miniaturowe spółka sprzedaje zarówno na rynek zagraniczny jak i krajowy. Wyroby te znajdują szerokie zastosowanie w automatyce – informuje Relpol w komunikacie.

Po trzech kwartałach 2018 roku Relpol miał 101,6 mln zł skonsolidowanych przychodów i 7 mln zł skonsolidowanego zysku netto. Rok wcześniej było to odpowiednio 93,7 mln zł i 5,2mln zł.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas