Facebook

Wrocław gościł Konferencję EMC for Business

11-12 października 2018 roku we Wrocławiu odbyła się Konferencja EMC for Business, organizowana przez centrum doradczo-szkoleniowe EMC for Business. Spotkanie dotyczyło kompatybilności elektromagnetycznej EMC (ang. Electromagnetic Compatibility), ujętej z praktycznego punktu widzenia. W wydarzeniu wzięło udział 100 osób z takich branż, jak automotive, panele dotykowe, systemy alarmowe, systemy pobierania opłat, systemy oświetleniowe, telekomunikacja czy aparatura medyczna. Konferencja miała miejsce w Hotelu Park Diament we Wrocławiu.

Każdy dzień konferencji podzielony był na dwie części: studium przypadku i warsztaty praktyczne. Podczas studiów przypadku eksperci, na przykładzie rzeczywistych projektów, opowiedzieli o napotkanych problemach oraz o sposobach, w jakie zostały rozwiązane.
Warsztaty praktyczne dotyczyły trzech tematów: zakłóceń promieniowanych (ograniczanie i przeciwdziałanie) – warsztaty poprowadzone przez Piotra Gierwiatowskiego (Würth Elektronik Polska Sp. z o.o.), projektowania elektroniki pod kątem EMC (schemat a layout) – Piotr Janik wraz z Tomaszem Utkowskim (EMC for Business) oraz product compliance (jakie wymagania musi spełnić elektronika poza EMC) – Piotr Gajos (RiskCE Piotr Gajos). Spotkanie obejmowało również dyskusję pozwalającą uczestnikom na podzielenie się swoimi pomysłami i doświadczeniami.

Wśród prelegentów znaleźli się także: Herbert Blum (Schurter AG), Krzysztof Czuba (Politechnika Warszawska), Łukasz Kneć (EMC for Business), Jerzy Kurek (Diehl Controls Polska Sp. z o. o.), Mariusz Morawiec (Merit Poland Sp. z o. o.), Marcin Rybakowski (Nokia), Krzysztof Sieczkarek (Instytut Logistyki i Magazynowania), Mateusz Szczygielski (Metrum Cryoflex Sp. z o. o., Sp. K.) oraz Wit Tyranowicz (Radiotechnika Marketing Sp. z o. o.).
Organizatorzy zadbali o kreatywną i przyjazną atmosferę, sprzyjającą dzieleniu się wiedzą i spostrzeżeniami oraz budowaniu kontaktów zawodowych. Rola uczestników nie ograniczała się wyłącznie do słuchania, ale mieli oni aktywny udział w kreowaniu spotkania i współpracy przy rozwiązywaniu problemów.

Tuż po zakończeniu konferencji powstały nowe pomysły na kolejne edycje, które z pewnością zostaną wykorzystane, aby wydarzenia jak najlepiej odpowiadały na potrzeby osób związanych z elektroniką. Konferencja EMC for Business jest pierwszą tego typu inicjatywą w Polsce.
Kolejna edycja Konferencji EMC for Business planowana jest na 10-11.10.2019. Szczegóły można znaleźć na stronie www.emc4b.com/konferencja.


 

 

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas