Facebook

GreenGoo oferuje elektryczne auta na minuty w Rybniku

10 stycznia w Rybniku ruszyła usługa wypożyczania elektrycznych aut na minuty. Jej operatorem jest spółka GreenGoo.

Aby skorzystać z usługi oferowanej przez GreenGoo należy zainstalować aplikację mobilną w telefonie z systemem Android lub iOS, zarejestrować się, uzupełnić swój profil oraz dodać kartę płatniczą. Autorska aplikacja mobilna umożliwia otwarcie pojazdu, uruchomienie silnika oraz zamknięcie pojazdu. Koszt wynajęcia elektrycznego auta to 99 groszy za minutę.
– W pierwszej kolejności nasza propozycja dla mieszkańców składać się będzie z elektrycznych samochodów osobowych BMW i3. Ofertę tę będziemy rozbudowywać o samochody dostawcze. Wszystkie pojazdy będą zero emisyjne, w planie mamy też rowery elektryczne – zapowiada Krzysztof Gawałek z firmy GreenGoo.

Stacje ładowania

Wraz ze startem usługi car-sharingu elektrycznych w Rybniku, spółka uruchomiła też pierwszą stację ładowania, a docelowo chce zamontować w mieście sześć ładowarek.
– Zakres inwestycji opiera się na dostarczeniu i instalacji stacji do ładowania pojazdów elektrycznych wraz z ich zarządzaniem, dostarczeniu mieszkańcom rejonu i turystom pojazdów elektrycznych w formie car-sharingu oraz dostarczeniu wszystkim użytkownikom rozwiązań teleinformatycznych (aplikacji mobilnej), które umożliwią wynajęcie pojazdów, a także dokonania płatności bezgotówkowej. Pełny zakres planowanej inwestycji nie ogranicza się więc tylko do budowy punków ładowania. Dodatkowo dla mieszkańców Rybnika ładowanie na tych stacjach przez okres dwóch lat będzie bezpłatne – przekonuje Krzysztof Gawałek.

150 ładowarek w tym roku

GreenGoo to lokalny operator stacji ładowania pojazdów elektrycznych, dostawca usługi car-sharingu opartej wyłącznie na samochodach elektrycznych oraz autorskiej aplikacji mobilnej. Obecnie swoje usługi oferuje na terenie Katowic, Chorzowa i Sosnowca. Niedługo strefa car-sharingowa będzie rozszerzona o Jastrzębie-Zdrój, Cieszyn oraz Wisłę w ramach współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego, a także o wszystkie kampusy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

GreenGoo zapewnia, że rozwój własnej sieci stacji ładowania pojazdów elektryczny umożliwi rozszerzenie usługi car-sharingowe opartej na samochodach elektrycznych o kolejne lokalizacje oraz zwiększenie floty z kilkudziesięciu do kilkuset pojazdów. Do końca 2019 roku GreenGoo ma ambitny plan – instalację ja terenie śląska ponad 150 punktów ładowania samochodów elektrycznych.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas