Facebook

Lumel rozbudował laboratorium B+R

Lumel rozbudował laboratorium badawczo-rozwojowe. Decyzję o inwestycji podjęto w roku ubiegłym. Zakupy wyposażenia zrealizowano w ramach projektu współfinansowanego ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Spółka zakupiła sprzęt m.in. takich firm jak Fluke, Tektronix, Tira, Ametek i Angelantoni.

– Nowy sprzęt spełnia najwyższe światowe standardy i pozwoli nam nie tylko jeszcze lepiej dbać o jakość własnych produktów, ale również – odpowiadając na potrzeby odbiorców – daje nam możliwość rozszerzyć paletę usług laboratoryjnych na skalę międzynarodową – napisał Lumel w komunikacie.

Aktualnie zakres usług obejmuje badania: kompatybilności elektromagnetycznej, warunków klimatycznych i środowiskowych, bezpieczeństwa, wibracji i udarów, warunków transportowych oraz przede wszystkim wzorcowania przyrządów analogowych i cyfrowych. Firma podkreśla, że podobnie jak np. samochody, produkty szeroko pojętej automatyki powinny być systematycznie sprawdzane, by zapewnić użytkownikom właściwy nadzór nad procesami i poprawne wartości pomiarów.

– Inwestycja w najnowsze i najwyższej klasy wyposażenie laboratoryjne to jeden z najistotniejszych etapów rozwoju produktów i usług Lumelu. Chcemy być pewni, i taką gwarancję dać również naszym odbiorcom, że badane przez nas produkty są w 100% bezpieczne, zgodne z normami i odporne na zakłócenia w środowisku, w którym pracują. Tą gwarancję dają nam również wysokiej klasy specjaliści pracujący w dziale badań i rozwoju, który rok rocznie bada kilka tysięcy produktów – oznajmia Dinesh Musalekar, prezes spółek Lumel i Lumel Alucast.

Aby podkreślić oferowaną obecnie wysoką jakość usług, Lumel w przyszłym roku planuje przeprowadzić proces akredytacji swojego laboratorium.

– Nasza firma jako członek grupy kapitałowej ma również nowoczesne laboratorium badawcze w Nashik (Indie). To tam znajduje się najwyższej klasy komora GTEM (Gigahertz Trasverse Electromagnetic) do badań EMC (kompatybilności elektromagnetycznej) w której jesteśmy w stanie badać obiekty, nawet wielkości czołgu – dodaje prezes.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas