Facebook

Danfoss przejmuje UQM Technologies

Danfoss zawarł finalną umowę połączenia z UQM Technologies. Dzięki tej transakcji koncern wejdzie w posiadanie wszystkich wyemitowanych udziałów zwykłych tej spółki i umocni pozycję na rynku morskim oraz rynku pojazdów drogowych i pozadrogowych.

UQM działa w obszarze silników i inwertorów o mocy do 250 kW. Dzięki transakcji przejęcia Danfoss zyskuje dostęp do istotnej technologii uzupełniającej ofertę produktową firmy. Nabycie udziałów UQM zagwarantuje posiadanie pełnej gamy produktów, dzięki którym koncern będzie mógł dostarczać klientom na całym świecie optymalne rozwiązania i w pełni spełniać ich oczekiwania – niezależnie od rodzaju technologii, której aktualnie potrzebują. Zapewni to wzrost na obecnie eksplorowanych rynkach oraz pozwoli na rozwój w sektorze takich pojazdów jak autobusy czy samochody ciężarowe.

Dzięki transakcji Danfoss umocni swoją pozycję na rynku. Obserwujemy szybko rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania elektryczne w sektorze autobusów i samochodów ciężarowych, pojazdów pozadrogowych oraz na rynku morskim spowodowane zaostrzeniem regulacji w kwestii emisji w tychże obszarach, jak również wzrostem poziomu efektywności i produktywności, jaki można uzyskać dzięki tego rodzaju rozwiązaniom. Silna pozycja marki w Ameryce Północnej będzie idealnie uzupełniać nasze już teraz wysoce efektywne działania sprzedażowe i produkcyjne na całym świecie i jeszcze bardziej umocni naszą obecność na rynku pojazdów drogowych i pozadrogowych oraz na rynku morskim – oznajmia Kim Fausing, prezydent i CEO Danfoss.

UQM posiada ponad 50-letnie doświadczenie na rynku rozwiązań elektrycznych i hybrydowych, a także pojazdów hybrydowych typu plug-in oraz sprężarek z napędem na ogniwa paliwowe. Spółka, której siedziba mieście się w Longmont, Kolorado w USA, stanie się częścią segmentu Danfoss Power Solutions.

UQM idealnie wpisze się w strukturę firmy Danfoss, jako że nasze produkty, model biznesowy, strategia i cele ściśle się ze sobą wiążą. Firma stanie się częścią większego przedsiębiorstwa o ogólnoświatowym zasięgu znacznie zwiększy nasze szanse na konkurowanie z innymi międzynarodowymi firmami, otworzy nam drzwi do nowych rynków oraz dostarczy niezwykle ważnych zasobów, które pomogą UQM dalej rozwijać wysoce zaawansowane produkty w obszarze napędów elektrycznych, z których jesteśmy dziś znani. Wierzymy, że transakcja zapewni UQM lepszą pozycję w szczególności na rynkach takich jak Chiny czy Indie, gdzie Danfoss jest już obecny – podkreśla Joe Mitchell, prezes i CEO UQM Technologies.

Finalizacja transakcji zaplanowana jest na drugi kwartał 2019 roku i uzależniona jest od akceptacji udziałowców spółki UQM oraz Komitetu ds. Inwestycji w Stanach Zjednoczonych (CFIUS).

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas