Facebook

9,5 mln zł trafi do młodych firm przemysłowych

Krakowski Park Technologiczny szuka startupów zainteresowanych wdrażaniem rozwiązań nowoczesnego przemysłu w dużych spółkach. Aplikacje można składać do końca lutego.

Do udziału programach wsparcia KPT zaprasza młode firmy posiadające rozwiązania z zakresu Przemysłu 4.0. Poszukiwane są technologie związane z Przemysłowym Internetem Rzeczy (IIoT), AR/VR, efektywnością energetyczną, robotyzacją i automatyzacją, a także z wykorzystaniem nowych materiałów. Celem programu są wdrożenia innowacji przemysłowych rozwijanych przez młode firmy u dużych klientów, by przyspieszyć rozwój startupu i ułatwić mu zwiększenie skali działania. Program realizowany jest w ścisłej współpracy z wiodącymi polskimi przedsiębiorstwami, które są odbiorcami nowych technologii.

We współtworzenie programu zaangażowało się dwóch partnerów strategicznych: Grupa Tauron oraz Grupa Azoty. Partnerami wspierającymi KPT ScaleUp są firmy Astor z branży automatyki oraz ES-System z branży oświetleniowej.

Na uczestników programu KPT ScaleUp czeka sześciomiesięczny program akceleracyjny, dopasowany do ich potrzeb, z udziałem ekspertów technologicznych i biznesowych. Każda młoda spółka może liczyć na usługi doradcze i mentorskie o wartości do 50 tys. zł, a także na grant w wysokości do 200 tys. zł. Taka kwota wystarczy m.in. na przetestowanie produktu i dostosowanie go do potrzeb odbiorców. O poziomie usług KPT świadczą dokonania i wyniki biznesowe startupów uczestniczących w poprzednich edycjach programu. Przykładem jest m.in. firma Optical Electronics tworząca inteligentne oprawy oświetleniowe. Tylko w pierwszym półroczu 2019 roku zrealizuje ona kontrakty na łączną kwotę 2 mln zł.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas