Facebook

MKL Bau ma umowę w Wielkiej Brytanii

MKL Bau podpisał nową umowę na montaż konstrukcji stalowej dla opalanej odpadami elektrociepłowni w Dundee w Wielkiej Brytanii. Zakres dostawy obejmuje montaż około 1 tys. ton głównej oraz wsporczej konstrukcji stalowej, krat, poręczy i schodów.

Zakład będzie przetwarzał 110 tys. ton odpadów rocznie z jedną linią spalarni o mocy 11MWe i ma zastąpić istniejący obiekt, który działa od 1994 roku. Wytworzona energia elektryczna zostanie wprowadzona do sieci publicznej, a sąsiadująca fabryka opon Michelin będzie zasilana parą wytwarzaną przy pracy kotła. Oczekuje się, że elektrownia osiągnie pełną sprawność w ostatnim kwartale 2020 roku.

MKL Bau
MKL Bau to firma budowlana specjalizująca się w projektowaniu i realizacji inwestycji w Polsce i za granicą. Oferuje swoje usługi w całej Europie, realizując projekty głownie w obszarze budownictwa przemysłowego oraz energetyki – ze szczególnym uwzględnieniem elektrowni opalanych biomasą oraz spalarni odpadów. W Polsce występuje najczęściej jako generalny wykonawca inwestycji w sektorze budownictwa przemysłowego oraz obiektów użyteczności publicznej.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas