Facebook

ML System otrzymał wzory użytkowe na szyby izolowane termicznie

ML System, wyspecjalizowana spółka technologiczna, działająca na rynku fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami (BIPV), otrzymała prawa ochronne na trzy nowe wzory użytkowe dla szyb izolowanych termicznie z wykorzystaniem ultralekkiego szkła.

Przyznana ochrona związana jest z projektem inwestycyjnym Ultra PV, którego realizacja została wskazana jako jeden z celów strategicznych podczas wejścia spółki na GPW w Warszawie.

– Wykorzystanie ultracienkiego szkła hartowanego metodą wymiany jonowej oraz odpowiedni dobór parametrów technologicznych pozwalają na dowolną migrację tej przegrody w pakietach jedno- lub dwukomorowych. Rozwiązanie to w połączeniu z odpowiednim reżimem technologicznym opracowanym przez ML System podnosi funkcjonalność przegród szklanych i obniża koszty budowy izolowanych termicznie świetlików i aluminiowo-szklanych ścian osłonowych budynków – oznajmia Dawid Cycoń, prezes ML System.

Pakiet szybowy zawierający laminat wielowarstwowy z wykorzystaniem ultralekkiego szkła pozwoli na znaczne obniżenie masy szyb izolowanych termicznie, co z kolei będzie miało przełożenie wprost na obniżenie masy i kosztów słupów oraz rygli, zarówno ścian osłonowych, jak i świetlików. Warianty szyb zespolonych z laminatami z wykorzystaniem ultralekkiego szkła mogą być też wykorzystywane jako specjalistyczne szkło bezpieczne lub antywłamaniowe w różnych klasach.

W pierwszych trzech kwartałach 2018 roku ML System wypracował 86,4 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz 4,3 mln zł zysku netto. Oznacza to wzrost rok do roku odpowiednio o 237,5% i 95,7%.

W IPO przeprowadzonym na przełomie maja i czerwca 2018 roku ML System pozyskał od inwestorów 34,6 mln zł. Zebrane środki spółka przeznacza na realizację projektów poszerzających ofertę produktową i rozwój technologii.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas