Facebook

Sonepar umacnia pozycję we Włoszech

Sonepar Italia podpisał umowę w sprawie przejęcia Elettroveneta, sieci hurtowni elektrotechnicznych z siedzibą w Padwie. Transakcja wzmocni pozycję Grupy Sonepar we Włoszech na rynku dystrybucji elektrotechniki B2B w segmencie budownictwa i przemysłu.

Założona w 1979 roku Elettroveneta zatrudnia około 700 pracowników o posiada 46 oddziałów. W ubiegłym roku wypracowała ponad 200 mln euro przychodów. Przejęcie podlega zatwierdzeniu przez włoskie organy antymonopolowe.

Obecność Sonepara na rynku włoskim rozpoczęła się w roku 1988 wraz z przejęciem Elettroingross w Padwie. W kolejnych latach grupa umacniała swoją pozycję poprzez kolejne akwizycję oraz rozwój wewnętrzny.
Obecnie Grupa Sonepar działa na rynku włoskim poprzez dwie główne firmy: Sonepar Italia i Sacchi Giuseppe. Pierwsza z nich jest wiodącym dystrybutorem produktów elektrycznych B2B. Jej działalność prowadzona jest na terytorium całego kraju poprzez sieć 100 oddziałów i 1,5 tys. pracowników. Obroty Sonepar Italia wyniosły w ubiegłym roku ponad 600 mln euro.

Druga z głównych firm Grupy Sonepar we Włoszech – Sacchi Giuseppe, założona została w 1957 roku. Posiada 58 oddziałów w czterech regionach kraju i zatrudnia 1 tys. pracowników. W 2018 roku obroty Sacchi Giuseppe przekroczyły 500 mln euro.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas