Facebook

ABB i Ericsson będą rozwijać bezprzewodową automatykę

Podczas targów Hannover Messe ABB i Ericsson Firmy podpisały protokół ustaleń na temat współpracy, która ma pomóc w rozwoju elastycznej produkcji opartej na zaawansowanej automatyce i technologii 5G.

Podpisany w Hanowerze dokument jest potwierdzeniem zaangażowania ABB i Ericssona we wspólne badania, doskonalenie procesów wytwórczych i technologii automatyki, a także w tworzenie nowych możliwości biznesowych dla firm przemysłowych. Oba koncerny podkreślają jednocześnie, że zamierzają rozwinąć „przemysłowy ekosystem” dla elastycznej, bezprzewodowej automatyki, co przełoży się na lepsze usługi połączone i technologie sztucznej inteligencji.

– Cieszymy się, że rozszerzyliśmy nasze partnerstwo z firmą Ericsson, ponieważ świat zbliża się do ery technologii 5G. Biorąc pod uwagę wiodącą rolę ABB w branżach cyfrowych i pionierskie projekty Ericssona w obszarze łączności, stworzymy klientom nowe szanse na poprawę produktywności i konkurencyjności – oznajmia Ulrich Spiesshofer, prezes Grupy ABB.

Ericsson i ABB już wcześniej blisko współpracowały nad rozwojem 5G i Przemysłowego Internetu Rzeczy. Podpisując ten protokół ustaleń jesteśmy na prostej drodze, aby wspólnie wykorzystać cały potencjał elastycznej automatyzacji, integrując technologię 5G z Przemysłem 4.0. – dodaje Boerje Ekholm, prezes firmy Ericsson.

Obaj partnerzy mają już na swoim koncie wspólne projekty opierające się na idei inteligentnej fabryki – Ericsson wykorzystuje system inteligentnej automatyki ABB w swojej jednostce produkcyjnej w Tallinnie, a ABB dostarczyła w pełni zautomatyzowaną aplikację robotyczną opartą na technologii 5G Ericssona.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas