Facebook

Jubileuszowe GP Kaczmarek Electric MTB rozpoczęte

6 kwietnia w wielkopolskiej Rydzynie odbył się pierwszy etap jubileuszowej, 10 edycji Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. W inauguracji cyklu udział wzięło 725 zawodników oraz 150 dzieci, które startowały w dedykowanych im wyścigach.

Rowerzyści rywalizowali na trzech dystansach: mini (21 km), mega (41 km) i giga (65 km). W zmaganiach w ramach kategorii branża elektrotechniczna, której patronuje Magazyn Elektrosystemy, uczestniczyło 53 zawodników, z czego 13 pokonało dystans mini, 32 mega i 8 giga. Najkrótszy dystans najszybciej pokonał Mirosław Urbaniak, średni Robert Fabisiak, a najdłuższy – Jan Zozuliński.

Tradycją cyklu GP KE MTB jest już akcja „Każdy Zawodnik Pomaga” – na każdym etapie 5 zł z wpisowego od każdego zawodnika przekazywane jest na osobę, która miała mniej szczęścia w życiu. W Rydzynie kolarze kręcili dla 5-letniej Nelli. Dziewczynka ma stwierdzoną encefalopatię, mózgowe porażenie dziecięce oraz małogłowie. Jest pod stałą opieką specjalistów. Wymaga regularnych i kosztownych zabiegów rehabilitacyjnych, terapeutycznych i korektywnych. Dzięki wsparciu kolarzy udało się przekazać na rzecz Nelli blisko 3,3 tys. zł.

Drugi etap tegorocznego Grand Prix Kaczmarek Electric MTB odbędzie się już 28 kwietnia w Zielonej Górze, a dokładnie na terenie Muzeum Etnograficznego w Ochli. Kolejne etapy zaplanowano na 12 maja (Sulechów), 26 maja (Krosno Odrzańskie), 9 czerwca (Lubomierz), 30 czerwca (Jakubów), 1 września (Bolesławiec), 15 września (Nowa Sól), 29 września (Żary) i finałowy wyścig w Wolsztynie, który będzie miał miejsce 5 października.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas