Facebook

Kwant HE podsumował proces konsolidacji

5 czerwca w hotelu Double Tree by Hilton odbyła się konferencja Kwant Hurtownie Elektryczne – spółki, która powstała w wyniku połączenia pięciu dystrybutorów: Elmehurt, Elsam, Kwant, Kwant III i Hurt-Detal Szulc. Podczas konferencji zarząd Kwant HE podsumował proces konsolidacji, przedstawił jej bieżącą pozycję na rynku i nakreślił kierunki dalszego rozwoju.

Powstanie Kwant HE to pierwsza na tak dużą skalę konsolidacja na rynku hurtowni elektrotechnicznych w Polsce. Proces połączenia rozpoczął się w grudniu 2016 roku, a formalnie zakończył w maju bieżącego roku. W wyniku konsolidacji pięciu hurtowni powstała spółka, która zatrudnia 220 pracowników, posiada 20 oddziałów na terenie całego kraju i 36 tys. powierzchni magazynowych.

W ubiegłym roku obroty Kwant HE (jako suma przychodów pięciu hurtowni, które stworzyły nowy podmiot) wyniosły 320 mln zł, co w porównaniu z rokiem 2017 oznacza wzrost aż o 24% (czyli około dwa razy wyższy niż cała branża). Tak dużą dynamikę sprzedaży udało się osiągnąć, mimo iż w tym czasie trwały czasochłonne prace konsolidacyjne.

W tym roku hurtownia zapowiada dalsze wzrosty obrotów, które zgodnie z założeniami mają wynieść do 352 mln zł. W kolejnych latach Kwant HE zamierza dalej się rozwijać m.in. w oparciu o rozbudowę sieci dystrybucji, kolejne akwizycje, czy coraz popularniejszy na rynku hurtowni model franczyzowy.

Więcej informacji na temat hurtowni Kwant HE znajdzie się w lipcowo-sierpniowym wydaniu Magazynu Elektrosystemy.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas