Facebook

Uczestnicy XVI Kongresu FEGIME spotkali się na Lazurowym Wybrzeżu

W dniach od 30 maja do 1 czerwca 2019 roku w Nicei we Francji odbył się  XVI Kongres FEGIME – Europejskiego Zrzeszenia Niezależnych Hurtowni Elektrycznych. Ponad 350 uczestników miało możliwość wysłuchania serii interesujących prezentacji i prelekcji, zapoznania się z kierunkami rozwoju branży dystrybucji wyrobów elektrotechnicznych oraz uczestnictwa w galowej kolacji w słynnym hotelu Le Negresco. Hasłem tegorocznej edycji Kongresu było „Driving Global Connectivity”. Wśród zaproszonych gości, oprócz członków FEGIME znaleźli się przedstawiciele kluczowych dla FEGIME dostawców i producentów oraz reprezentanci mediów branżowych.

Kongres, którego głównym miejscem obrad był hotel Le Méridien w Nicei, otwarty został przez przedstawicieli FEGIME France – organizatorów wydarzenia. Dimitri Both oraz Corinne Gimenez podczas swojej prezentacji omawiali strategie rozwoju FEGIME France jako dywizji elektrycznej grupy Algorel – lidera w sektorze HVAC na rynku francuskim. Następnie aktualny zarząd organizacji czyli Willem Schuurman z FEGIME Nederland, Ricardo Gomez z FEGIME España oraz Kerstin Steffens z FEGIME Deutschland omówili globalną strategię działania FEGIME na lata 2020+.

Ponad 350 uczestników wzięło udział w XVI Kongresie FEGIMEPonad 350 uczestników wzięło udział w XVI Kongresie FEGIME

Dimitri Both oraz Corinne Gimenez z FEGIME FranceDimitri Both oraz Corinne Gimenez z FEGIME France

W dalszej części poruszono m.in. takie zagadnienia, jak generowanie wartości w nieustannie zmieniającym się przemyśle (Ian Schlottmann i Lars Kestner, FEGIME Denmark) czy możliwości budowania biznesu w każdych warunkach ekonomicznych (Santiago Rial i Fernando Gonzalez, FEGIME Latam). Konieczność wsłuchiwania się w głos klientów była tematem wystąpienia Mariki Labrou z FEGIME Hellas & Cyprus), a aspekty efektywnej współpracy z instalatorami pokazała Hege Amundsen Elvestad z FEGIME Norge. Willem Schuurman z FEGIME Nederland omówił kwestie związane z bezpiecznym i ekologicznym magazynowaniem energii.

Wśród zaproszonych gości, oprócz członków FEGIME znaleźli się przedstawiciele kluczowych dla FEGIME dostawców i producentówWśród zaproszonych gości, oprócz członków FEGIME znaleźli się przedstawiciele kluczowych dla FEGIME dostawców i producentów

Wystąpienie Mariki Labrou z FEGIME Hellas & CyprusWystąpienie Mariki Labrou z FEGIME Hellas & Cyprus

Bardzo interesujące, a miejscami także bardzo zabawne prelekcje wygłosili zaproszeni goście. Profesor Carlo Alberto Carnevale Maffè, wykładowca strategii i przedsiębiorczości na Uniwersytecie SDA Bocconi, poruszył problematykę szybkiej wymiany informacji pomiędzy produktami, procesami i ludźmi w kontekście nadchodzącej technologii 5G („Connected Products, Connected Processes, Connected People: the Revolution of 5G for Wholesale”). Z kolei profesor Jean Vanhoegaerden z Wyższej Szkoły Biznesu Ashridge zajął się kwestiami związanymi ze zmianą zachowań i koniecznością ciągłego uczenia w kontekście transformacji cyfrowej („Driving the People Part of Digital Transformation”).

Digitalizacja i cyfryzacja była także jednym ze strategicznych dla FEGIME klastrów prezentowanych w ramach globalnego projektu FEGIME Connect, który reprezentowało 5 organizacji: Nuno Requetim (FEGIME Portugal), Marta Kulza (FEGIME Polska), Jorge Ruiz-Olivares (FEGIME España), Arnold Rauf (FEGIME Deutschland) oraz Thomas Garratt (FEGIME GmbH).

Digitalizacja i cyfryzacja była tematem prezentacji grupy FEGIME ConnectDigitalizacja i cyfryzacja była tematem prezentacji projektu FEGIME Connect

Paweł Srokowski podczas wystąpienia FEGIME FuturePaweł Srokowski (Kopel) podczas wystąpienia FEGIME Future

Członkowie FEGIME Future na scenie podczas KongresuCzłonkowie FEGIME Future na scenie podczas Kongresu

Reprezentanci FEGIME Future w osobach Aisling Conlon (FEGIME Ireland), Matteo Villa (FEGIME Italia),  Pawła Srokowskiego (FEGIME Polska) oraz Joany Requetim Junqueiro (FEGIME Portugal) omówili zagadnienia związane z wsparciem procesu sukcesji oraz wewnętrzną strukturą formacji młodych hurtowników w firmach rodzinnych zrzeszonych w FEGIME.

Paweł Srokowski (Kopel), Marta Kulza (prezes FEGIME Polska) oraz Marian Nowak (prezes Nowa Elektro) podczas przerwy w obradach KongresuPaweł Srokowski (Kopel), Marta Kulza (prezes FEGIME Polska) oraz Marian Nowak (prezes Nowa Elektro) podczas przerwy w obradach Kongresu

Grupa polskich uczestników KongresuGrupa polskich uczestników Kongresu

Kolacja w hotelu Negresco
Uroczysta galowa kolacja odbyła się w słynnym hotelu Le Negresco znajdującym się przy Promenadzie Anglików położonej wzdłuż zatoki Aniołów w Nicei. Po powitalnym toaście w Sali Versailles zlokalizowanej przy samej promenadzie wieczór kontynuowany był w reprezentacyjnej Sali Królewskiej w samym sercu budynku. Goście mogli podziwiać m.in. pokaz tańców w wykonaniu francuskiej grupy tanecznej.

Hotel Negresco w NiceiHotel Negresco w Nicei

Marta Kulza z FEGIME Polska oraz członkowie FEGIME LatAm w Sali Versailles hotelu NegrescoMarta Kulza z FEGIME Polska oraz członkowie FEGIME LatAm w Sali Versailles hotelu Negresco

Galowy Wieczór w Sali KrólewskiejGalowy Wieczór w Sali Królewskiej

Vintage Photo Rally
Na ostatni dzień Kongresu zaplanowano Vintage Photo Rally po Nicei. Podzieleni na grupy uczestnicy otrzymali listę charakterystycznych punktów znajdujących się w okolicy. W ciągu trzech godzin trzeba było ich jak najwięcej znaleźć i udokumentować to fotografią wykonaną otrzymanym aparatem typu Polaroid. Oprócz dobrej zabawy była to okazja to bliższego zapoznania się z wieloma interesującymi zakątkami tego położonego na Lazurowym Wybrzeżu miasta. Impreza zakończyła się lunchem w restauracji „Le Galet” znajdującej się nad samym wybrzeżem Morza Śródziemnego.

W trakcie Vintage Photo Rally można było poznać wiele interesujących miejsc NiceiW trakcie Vintage Photo Rally można było poznać wiele interesujących miejsc Nicei

Uczestnicy zabawy otrzymali listę charakterystycznych punktów do znalezienia w ciągu 3 godzinUczestnicy zabawy otrzymali listę charakterystycznych punktów do znalezienia w ciągu 3 godzin

 Impreza zakończyła się lunchem w restauracji „Le Galet”Impreza zakończyła się lunchem w restauracji „Le Galet”

FEGIME
Zrzeszenie FEGIME jest reprezentowane przez 19 organizacji krajowych w 24 krajach Europy, Azji i Ameryki Południowej. Obejmuje ponad 240 niezależnych hurtowni elektrotechnicznych o łącznym rocznym obrocie około 5,4 miliarda euro. FEGIME Polska zrzesza siedem hurtowni elektrotechnicznych: Acel, Asaj, Eltech, Grodno, Kopel, Libra, Nowa Elektro.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas