Facebook

DB Energy zadebiutuje na New Connect

W pierwszej połowie lipca na rynku New Connect zadebiutuje DB Energy. W marcu spółka przeprowadziła ofertę prywatną akcji i pozyskała kwotę 3,26 mln zł. Środki z oferty zostały przeznaczone na rozwój usług w modelu ESCO, utworzenie i rozwój spółki w Niemczech oraz prace związane z komercjalizacją projektu DiagSys – systemu przeznaczonego do diagnostyki uszkodzeń i stanu pracy silników elektrycznych.

DB Energy działa w branży usług efektywności energetycznej dla przemysłu w Polsce. Realizuje projekty poprawy efektywności energetycznej w dużych i średnich zakładach przemysłowych, od identyfikacji przedsięwzięć służących poprawie efektywności energetycznej, przez ich projektowanie i realizację, uwzględniając finansowanie w modelach ESCO (Energy Saving Contract – finansowanie długoterminowe) lub EPC (Energy Performance Contract – finansowanie na czas realizacji), a także zarządzania efektywnością energetyczną u klienta, w tym bieżącym monitoringiem instalacji przemysłowych i ich predykcyjnym utrzymaniem w oparciu o system DiagSys. W ciągu 10 lat działalności firma przeprowadziła ponad tysiąc audytów efektywności energetycznej, generując projekty o wartości ponad 2,4 mld zł, co przełożyło się na redukcję zużycia energii przekraczającą 3,9 TWh i dało rocznie około 708 mln zł oszczędności klientom.

Pod koniec czerwca DB Energy podpisała umowę z Zakładami Górniczo-Hutniczymi „Bolesław” o wartości 3,3 mln zł netto.
Przedmiotem kontraktu jest kompleksowa realizacja projektu dotyczącego instalacji odzysku ciepła odpadowego oraz instalacji do przekazania i zagospodarowania ciepła. Przewidywany termin zakończenia realizacji zadania przypada na 21 stycznia 2020 roku.

Kontrakt dla zakładów „Bolesław” to kolejny projekt, którym budujemy naszą pozycję w sektorze generalnego wykonawstwa w obszarze efektywności energetycznej. W realizacji zadania wykorzystamy nasze wcześniejsze doświadczenie w projektowaniu oraz wdrażaniu innowacyjnych instalacji służących zmniejszeniu zużycia energii w przedsiębiorstwach przemysłowych. Planujemy realizację kolejnych projektów w modelu inwestycyjnym, w tym w modelu ESCO – oznajmia Krzysztof Piontek, prezes DB Energy.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas