Facebook

Tauron chce przejąć spółki, z którymi wcześniej był w sporze

Tauron Polska Energia złożył do UOKiK wniosek w sprawie zamiaru przejęcia kontroli nad spółkami z Grupy In.Ventus. In.Ventus specjalizuje się w rozwoju projektów farm wiatrowych w systemie „pod klucz” i zarządzani farmami wiatrowymi w Polsce. Obecnie jest właścicielem działających farm o łącznej mocy 184 MW.

Przejęcie kontroli przez Tauron Polska Energia ma nastąpić za pośrednictwem specjalnie powołanej do tego celu spółki celowej TEC1 poprzez przejęcie ogółu praw i obowiązków spółek In.Ventus od ich jedynego komplementariusza In.Ventus.

W 2017 roku Tauron Sprzedaż wypowiedział długoterminowe umowy na zakup zielonych certyfikatów spółkom z Grupy In.Ventus. W związku z tym spółki te wtoczyły też Tauronowi pozwy o zapłatę odszkodowania oraz o ustalenie odpowiedzialności za szkody, które mogą wyniknąć w przyszłości z czynów niedozwolonych, w tym z czynów nieuczciwej konkurencji. W październiku ubiegłego roku Tauron otrzymał jednak zaproszenie do rozpoczęcia negocjacji w sprawie nabycia pięciu farm wiatrowych należących do Grupy In.Ventus.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas