Facebook

Osram zostanie sprzedany za 3,4 mld euro

Zarząd i rada nadzorcza Osram zaakceptowały ofertę przejęcia firmy przez Bain Capital i The Carlyle Group, w związku z czym strony zawarły umowę inwestorską. Nowi inwestorzy zapłacą 35 euro za każdą akcję spółki, co oznacza, że wartość przejęcia ma wynieść 3,4 mld euro.

Bain i Carlyle zapewnili, że będą w pełni wspierać zespół zarządzający i ściśle współpracować z obecnymi władzami w celu dalszej transformacji w kierunki firmy koncentrującej się na półprzewodnikach optycznych, sektorze motoryzacyjnym i aplikacjach cyfrowych. Po przejęciu Osram będzie nadal działać pod istniejącą nazwą. Centrala pozostanie w Monachium, podobnie jak lokalizacje podstawowych jednostek biznesowych. Prawa do wszystkich patentów nadal będą własnością Osram.

Uzgodniono, że obaj inwestorzy będą wspierać wszystkie trwające projekty rozwojowe, ewentualne przejęcia oraz inwestycje w rozwój nowych produktów. Bain i Carlyle potwierdzają również, że istniejące umowy o pracę, układy zbiorowe pracy i podobne umowy, jak również istniejące plany emerytalne pozostaną niezmienione.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas