Facebook

Grupa Kesko kupuje magazyn centralny Onninena

1 lipca sfinalizowana została transakcja zakupu nieruchomości, na której zlokalizowany jest magazyn centralny Onninen. Dotychczas hala magazynowa była dzierżawiona, teraz Grupa Kesko stała się właścicielem terenu i zabudowań w miejscowości Teolin, gdzie funkcjonuje serce firmy Onninen w Polsce.

Celem strategicznym Grupy Kesko w handlu materiałami budowlanymi i technicznymi jest wzmocnienie pozycji i zwiększenie rentowności we wszystkich krajach, w których prowadzi działalność operacyjną. Przykładem efektów realizowanej przez grupę strategii, m.in. w zakresie sprawnego łańcucha dostaw, jest wynik sprzedaży jaki w ubiegłym roku udało się wypracować firmie Onninen w Polsce. Spółka zanotowała rekordowy poziom obrotów, po raz pierwszy przekraczając barierę 1 mld zł. Przychody Onninena wyniosły 1,023 mld zł i były wyższe w porównaniu do tych z roku 2017 o ponad 10%.

Magazyn centralny w Teolinie

Onninen łączy wiele branż technicznych w jednym miejscu, co zdaniem firmy stanowi przewagę na rynku lokalnym, ale wymaga również sprawnej organizacji zaplecza logistycznego. Magazyn centralny w Teolinie dostarcza towary do 36 punktów sprzedaży Onninen oraz bezpośrednio do profesjonalnych partnerów, w tym klientów realizujących zakupy w kanale e-commerce za pośrednictwem systemu zamówień OnnShop. Wiele materiałów technicznych wymaga specjalistycznych warunków składowania i transportu. Centrum Dystrybucyjne w Teolinie rozpoczęło swoją działalność w 2003 roku i od tego czasu było już dwukrotnie powiększane i modernizowane.

Duża inwestycja w automatyzację

Dogodna lokalizacja magazynu w centrum kraju gwarantuje, że firma jest w stanie zabezpieczyć nawet bardzo specyficzne wymagania rynku odnośnie czasu i miejsca dostawy. W obliczu dalszego rozwoju organicznego i planowanych akwizycji, Onninen w przyszłym roku zamierza przeprowadzić dużą inwestycję w automatyzację procesów logistycznych. Pozwoli to spółce na sprawną obsługę rosnącej liczby zamówień.

– Chcemy być partnerem na miarę potrzeb we wszystkich segmentach naszych klientów i mieć pewność, że magazyn centralny zapewni serwis logistyczny dla całej organizacji. Rozwój nowych technologii nieodwracalnie zmienia współczesne modele biznesowe, jak również nawyki każdego z nas. Onninen stoi dziś w obliczu konieczności automatyzacji procesów logistycznych, aby wyjść naprzeciw rosnącym oczekiwaniom rynku. Zanim zaczniemy inwestować w nowoczesne i długoterminowe rozwiązania, chcemy mieć pewność, że jesteśmy u siebie – stąd decyzja o uniezależnieniu i zakupie nieruchomości w Teolinie – oznajmia Wiktor Kępiński, dyrektor operacyjny firmy Onninen w Polsce.

Finalizując zakup nieruchomości w Teolinie, Kesko powiększa swoją bazę środków trwałych w Europie. Transakcja na polskim rynku jest dla grupy o tyle istotna, że Kesko postrzega nasz kraj jako rynek o dużym potencjale, gdzie dopiero rozbudowuje swoje struktury.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas