Facebook

Elektrobudowa pozyskała duży kontrakt eksportowy

Elektrobudowa podpisała dużą umowę eksportową o wartości ponad 3,4 mln euro (około 14 mln zł). Kontrakt obejmuje głównie dostawy rozdzielnic własnej produkcji i systemów: synchronizacji i alarmowego oraz wykonanie projektu obiektowego dla LondonEnergy – właściciela spalarni śmieci EcoPark w Londynie.

W ramach realizacji zadania, którego finalizacja planowana jest na maj 2020 roku, Elektrobudowa dostarczy dla LondonEnergy rozdzielnice średniego napięcia D-12-2S (25 pól) i D-12P (37 pól) oraz systemy: synchronizacji oraz alarmowy. Spółka wykona także projekt obiektowy, który swoim zakresem obejmuje m.in. rozdzielnice, gospodarkę kablową, bilans mocy i obliczenia prądów zwarciowych. Dostarczony przez katowicką spółkę system synchronizacji będzie obejmował pięć generatorów, dwa transformatory, dwa sprzęgła poprzeczne oraz dwa sprzęgła podłużne, natomiast system alarmowy będzie informował centrum sterowania o obecnej sytuacji na obiekcie.

– Jest to pierwszy tak duży kontrakt eksportowy na terenie Europy na dostawę naszych produktów. LondonEnergy jest przyszłościowym klientem, który do 2025 roku planuje oddać do użytku nową spalarnię o większej mocy. Dodatkowo w Wielkiej Brytanii istnieje ponad 70 podobnych obiektów. Zakładamy, że nasze doświadczenie i referencje związane z realizacją tej umowy ułatwią nam skuteczne konkurowanie na tym rynku – oznajmia Hubert Staszewski, członek zarządu, dyrektor handlowy Elektrobudowy.

Spalarnia śmieci EcoPark Edmonton w Londynie została uruchomiona w 1971 roku. Decyzja o aktualnej inwestycji zapadła ze względu na ryzyko zatrzymania procesu spalania odpadów w spalarni m.in. ze względu na wiek rozdzielnic funkcjonujących obecnie na obiekcie, a także w związku z instalacją dodatkowego turbozespołu szczytowego.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas