Facebook

Zbliża się 32. edycja Targów Energetab 2019

Największe w Polsce targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego rozpoczną się w 17 września 2019 roku na prawie 4 hektarach terenu położonego w Bielsku-Białej u stóp Dębowca i Szyndzielni. Przez trzy dni w Bielsku-Białej spotykać się będą przedstawiciele sektora elektroenergetycznego i poznawać najnowsze rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne, a także dyskutować  o rozwoju tej strategicznej branży.

Wśród prezentowanych wyrobów znajdą się m.in. urządzenia rozdzielcze wysokich i niskich napięć, transformatory, generatory, silniki, agregaty prądotwórcze i UPS-y, odnawialne źródła energii, układy automatyki, sterowania, pomiarów i diagnostyki, kable i przewody, słupy, oprawy oświetleniowe, podnośniki i specjalistyczne pojazdy dla energetyki, osprzęt sieciowy i instalacyjny, energooszczędne źródła światła, maszyny i narzędzia dla budownictwa energetycznego, a także rozwiązania informatyczne czy oferty usług dla branży energetycznej.

Konkursy
Najbardziej innowacyjne produkty mogą być zgłoszone przez wystawców do konkursu „na szczególnie wyróżniający się produkt”, w którym – wśród kilkunastu istotnych wyróżnień można wymienić: Puchar Ministra Energii, Puchar PTPiREE, Medal Prezesa SEP, medale i statuetki Partnerów targów czy też „Złoty Lew” im. Kazimierza Szpotańskiego.

Warsztaty, seminaria
Jak co roku, targom towarzyszyć będą konferencje organizowane przez izby i stowarzyszenia patronujące targom, warsztaty organizowane przez PTPiREE, czy seminaria promocyjne wystawców. Warto tu wspomnieć o konferencji na temat jakości dostaw wyrobów i robót w procesach realizacji inwestycji sieciowych, której organizatorem jest ZIAD Bielsko-Biała wraz z partnerami targów (PSE, TAURON Dystrybucja, SEP, itd.). Natomiast Bielsko-Bialski Oddział SEP – z okazji obchodzonego w tym roku 100-lecia Stowarzyszenia Elektryków Polskich, zaprasza na okolicznościową konferencję, na której – oprócz referatu historycznego, zostaną przedstawione też aktualne prezentacje związane z nadchodzącymi przeobrażeniami w energetyce.

Wystawa publiczna
Ważną informacją dla wystawców jest zapewne uznanie przez Prezes Urzędu Patentowego targów Energetab 2019 za „wystawę publiczną”, dającą pierwszeństwo do uzyskania prawa ochronnego lub prawa z rejestracji, w przypadku wystawienia na niej wzoru użytkowego albo wzoru przemysłowego.

Aktualne i szczegółowe informacje o organizowanych podczas targów konferencjach, seminariach, okolicznościowych zebraniach oraz innych wydarzeniach znajdują się na stronie: energetab.pl.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas