Facebook

Polimex i SBB Energy zbudują blok węglowy w Puławach

Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” 23 lipca wybrały najkorzystniejszą ofertę na „Budowę bloku energetycznego w oparciu o paliwo węglowe”. Generalnym Realizatorem Inwestycji będzie konsorcjum: Polimex-Mostostal, Polimex Energetyka i SBB Energy. Wartość kontraktu nie przekroczy 1,16 mld zł netto. Rozpoczęcie inwestycji zaplanowane jest na wrzesień tego roku. Prace potrwają 36 miesięcy.

Nowy blok energetyczny na węgiel kamienny o mocy 100 MW zostanie wybudowany na terenie zakładowej elektrociepłowni, w której pracuje obecnie pięć ponad 50-letnich bloków i który docelowo je zastąpi.

W połowie kwietnia br. zarząd Grupy Azoty Puławy wstępnie przyjął ofertę konsorcjum: Polimex-Mostostal, Polimex Energetyka i SBB Energy Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” wstępnie przyjęły w kwietniu. Spółka zastrzegała wówczas, że ostateczny wybór oferty i zawarcie umowy na pełnienie funkcji generalnego realizatora inwestycji planowane jest w trzecim kwartale tego roku, po zatwierdzeniu przez organa korporacyjne aktualizacji budżetu projektu oraz wyrażeniu zgody na zawarcie z konsorcjum umowy.

Aktualności

Notowania – GIE

Wyniki GUS

Archiwum

Elektrosystemy

Śledź nas